Paquito Cup 2013

24-25 sierpnia w Kępnie odbył się turniej piłkarski dla dzieci „Paquito Cup 2013”. Rozgrywki sportowe zorganizowane zostały przez Grupę Muszkieterów zarządzającą sklepami Intermarche i Bricomarche.

W zawodach w Kępnie udział wzięło 16 zespołów z całej Polski, w tym gronie nie zabrakło także młodych zawodników Lechii Dzierżoniów. Podopieczni Sławomira Wróbla dzielnie walczyli we wszystkich spotkaniach w ostateczności plasując się na piątym miejscu.Turniej wygrała drużyna MKS Kluczbork pokonując w finale w rzutach karnych gospodarzy Marcinki Kępno. Dzierżoniów miał także swojego zwycięzcę Krzysztof Pochyra z 21 golami został królem strzelców.

Grupa Muszkieterów od lat realizuje inicjatywy na rzecz promocji sportu wśród najmłodszych Polaków. Pragniemy bowiem rozwijać dziecięce pasje i marzenia związane ze sportem, wspierać ich rozwój fizyczny i psychiczny, a także kształtować pozytywne postawy dzieci wobec rywalizacji i realizacji życiowych celów. Przypomnę że pierwsza edycja Paquito Cup z powodzeniem odbyła się w Dzierżoniowie i od tego momentu wszystkie miasta w Polsce chcą gościć młodych piłkarzy – podkreśla Andrzej Bolisęga z Grupy Muszkieterów ( III edycja Paquito Cup 2014 – odbędzie się w Trzebiatowie) Należy jeszcze wspomnieć, że niewątpliwą atrakcją, podczas dwudniowych zmagań turniejowych była obecność gościa specjalnego Dariusza Dudki. Piłkarz ten 65 razy brał udział w meczach reprezentacji Polski w latach 2004-2012. Jego postawa i zdobyte doświadczenie mogą być przykładem dla młodych adeptów piłki nożnej.

Sponsorem drużyny Lechii Dzierżoniów były sklepy Intermarche w Dzierżoniowie z ul. Piastowskiej 10 i ul. Akacjowej 2 – finansując koszty udziału i pobytu całej drużyny z Dzierżoniowa przez dwa dni w Kępnie.

Nazwa turnieju pochodzi od marki soków Paquito dostępnych wyłącznie w sieci supermarketów spożywczych Intermarché. Turniej jest jedną ze sportowych inicjatyw wspieranych przez Grupę Muszkieterów, do której należą sklepy Intermarché i Bricomarché. Oprócz „Paquito Cup”, Muszkieterowie organizują Olimpijską Akademię Muszkieterów, w której pod okiem fachowej kadry trenują najzdolniejsi młodzi szermierze oraz wspierają sekcję szermierczą Klubu Sportowego Warta-Muszkieterowie Poznań. Supermarkety Intermarché są również sponsorem koszykarskiego turnieju Intermarché Basket Cup.

Informacje o Grupie Muszkieterów w Polsce :

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 210 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami Intermarché oraz Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 183 supermarkety Intermarché oraz 90 Bricomarché. Rozwojem obu sieci kieruje spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 6 krajach Europy, w tym w Polsce, Francji, Belgii oraz Portugalii.