Newsy
  • Wesołych Świąt !!! Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek.Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia życzy dla całej Rodziny piłkarskiej Zarząd UKS Lechia Dzierżoniów. [...]
  • ZAJĘCIA SPORTOWO-REKREACYJNE          Najmłodsze zawodniczki i zawodnicy od poniedziałku do piątku uczestniczyły w zajęciach sportowo-rekreacyjnych . Każdy dzień rozpoczynaliśmy treningiem na Orliku , a po nim spacerem szliśmy na obiad [...]
  • Przegrana z GryfemW dzisiejszym spotkaniu chłopcy rocznika 2000 ulegli zespołowi Gryfa Świdnica 1-3 . Honorową bramkę strzelił Szymon Klepuszewski . Mimo przegranej to my byliśmy częściej przy piłce , choć nie przekładało się [...]

VIII Memoriał Kazimierza Górskiego

Zagłębie Lubin zwycięża w VIII Międzynarodowym Memoriale Kazimierza Górskiego U-12’

14-15 czerwca na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbył się VIII Międzynarodowy Memoriał Kazimierza Górskiego, w którym udział brali zawodnicy w wieku 12 lat.

Triumfatorem tegorocznego turnieju okazała się ekipa Zagłębia Lubin, która w wielkim finale pokonała w rzutach karnych Wisłę Kraków.  Wspaniale zaprezentowała się drużyna UKS Lechii Dzierżoniów rocznik 2002 plasując się na trzecim miejscu.

Podobnie jak w latach ubiegłych dopisały przyjezdne zespoły, oprócz drużyn dzierżoniowskiego UKS Lechia gościliśmy zawodników z Białorusi, Czech, Krakowa, Lubina, Wrocławia i ekipy z pobliskich miejscowości jak Ząbkowic Śląskich, Oławy, Wałbrzycha, Strzegomia. Od godziny 10.00 swoje mecze równolegle na dwóch boiskach rozgrywały grupy A i B.  O godzinie 13.00 przed oficjalnym otwarciem turnieju nastąpiło odsłonięcie tablicy obwieszczającej   I Memoriał Oskara Plinty w 2015 roku. Odsłonięcia dokonała Pani Kazimiera Plinta małżonka śp. Oskara Plinty. Trener Wiesław Pisarski przytoczył kilka ciepłych słów wspomnień o osobie trenera Oskara Plinty a wicestarosta Dariusz Kucharski dokonał oficjalnego otwarcia turnieju jednocześnie witając wszystkie drużyny. Po otwarciu turnieju prezes UKS Lechii Dzierżoniów Sylwia Ganowicz-Kotus wraz z wicestarostą Dariuszem Kucharskim podziękowała najstarszym zawodnikom szkółki za zaangażowanie i godne reprezentowanie Klubu i Miasta Dzierżoniów, trenerowi Albertowi Połubińskiemu i kierownikowi drużyny Leszkowi Najnigerowi za wieloletnią pracę z dziećmi i młodzieżą.

Po części oficjalnej młodzi piłkarze mieli możliwość obejrzenia pokazu Freestyle Football w wykonaniu Mistrza Świata, Europy i Polski Pawła Skóry.

Po niedzielnych finałach wyłoniono zwycięzcę turnieju. W meczu finałowym Zagłębie Lubin: Wisła Kraków  1:1 o zwycięstwie drużyny Miedzowych zadecydowała seria rzutów karnych. Trzecie miejsce zajęła drużyna UKS Lechii Dzierżoniów pokonując ekipę z Ząbkowic Śląskich 2:0.

Organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne, poznaliśmy, zatem najlepszego bramkarza turnieju, którym został IGNACY  MARCINIAK  z drużyny UKS Lechii Dzierżoniów, tytuł króla strzelców otrzymał KRZYSZTOF POCHYRA z ekipy UKS Lechii Dzierżoniów– zdobywca 19 bramek, natomiast najlepszym zawodnikiem okazał się zawodnik z drużyny Zagłębia Lubin -Gracjan Garbaczewski.

Nagrody indywidualne dla najlepszych wręczali: Burmistrz Marek Piorun, wicestarosta Dariusz Kucharski, Prezes UKS Lechii Dzierżoniów Sylwia Ganowicz – Kotus, Mateusz Cegiełka i Andrzej Bolisęga.

Organizatorami imprezy byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, Burmistrz Miasta Dzierżoniów oraz UKS Lechia Dzierżoniów, a współfinansowana była ze środków otrzymanych z Gminy Miejskiej Dzierżoniów, Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie oraz DZPN Wałbrzych.

Ogromne podziękowania dla rodziców zawodników z rocznika 2002’ UKS Lechii Dzierżoniów za zorganizowanie i przygotowanie stoiska z kawą, herbatą i przepysznymi  ciastami.

IMG_8924IMG_8924IMG_8926IMG_8927IMG_8934IMG_8968IMG_8956IMG_8922IMG_8982IMG_9044IMG_9048IMG_9052IMG_9077IMG_9096IMG_9101IMG_9118

Banner

Wiadomości z

Galerie

IMG_9850 Drużyna Dziewcząt kod_kreskowy DSC08638Sztuka SONY DSC 2001'

Slide backgroundSlide thumbnail
Slide background
Slide background

Nasze drużyny

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Kalendarium

Luty 2018
P W Ś C P S N
« sty    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728