VI Memoriał Kazimierza Górskiego

Dzierżoniów – 16-17 czerwca 2012 r.

16-17 czerwca na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbył się turniej piłkarski dla dwunastolatków – PAQUITO CUP 2012, który upamiętniał sylwetkę wielkiego trenera Kazimierza Górskiego.

Triumfatorem tegorocznego turnieju okazała się ekipa Śląska Wrocław, która w wielkim finale pokonała zeszłorocznego zwycięzcę Wisłę Kraków. Na podium znalazła się również nasza Dzierżoniowska ekipa, która reprezentowała BricoMarche Dzierżoniów.

Podobnie jak w latach ubiegłych dopisały przyjezdne zespoły, oprócz drużyn dzierżoniowskich i ekip z pobliskiej Bielawy oraz Pieszyc gościliśmy zawodników z Krakowa, Jeleniej Góry, Kępna, Knurowa, Chełmna Swarzędza, Śremu, Nowej Rudy oraz Wrocławia. Od godziny 9.00 swoje mecze równolegle na dwóch boiskach rozgrywały grupy A i B po południu natomiast swoje zmagania rozpoczęły kolejne grupy C i D.

O godzinie 13.40 odbyło się oficjalne otwarcie turnieju gdzie przedstawiciele władz miasta oraz sponsorów przywitali wszystkie ekipy.

Sobota była dniem zmagań grupowych. Rywalizacja toczyła się przy upalnej pogodzie, a emocje były równie gorące. Na szczęście ekipa dzierżoniowskiej Straży Pożarnej czuwała nad sytuacją i pomagała zraszać płytę boiska.

Po zmaganiach grupowych wszystkie zespoły uczestniczyły w przygotowanej przez organizatora strefie kibica obserwując rywalizację Polaków z Czechami…

Po niedzielnych finałach wyłoniono zwycięzcę turnieju. Drużyna z Wrocławia w meczu finałowym pokonała Wisłę Kraków 1:0. Trzecie miejsce zajęła drużyna BrocoMarche Dzierżoniów pokonują zespół APN Knurów 5:2.

Organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne, poznaliśmy zatem najlepszego bramkarza turnieju, którym zostałKonrad Kordeuszz drużyny Wisły Kraków, tytuł najlepszego napastnika otrzymałMaksym Genderaz Lechii I Dzierżoniów, najlepszy pomocnik toPatryk OstrowskiŚląsk Wrocław, najlepszy obrońcaDamian Waśrównież, ze Śląska Wrocław.

Nagrody indywidualne dla najlepszych wręczali:Ryszard Szydłowski, Dariusz Kucharski, Dorota Gromadzka, Mateusz Cegiełka, Stanisław Jurcewicz, Andrzej Bolisęga, Sylwia Ganowicz – Kotus, Krystian Sotai przedstawiciele firmy Intermarche.