Łączy Nas Piłka

Dzierżoniów – 23 czerwca 2013 r.

W niedzielę na boisku Orlik przy Gimnazjum nr 3 w Dzierżoniowie odbył się turniej piłki nożnej pod hasłem „ Łączy nas piłka”, na który przyjechały wszystkie zaproszone drużyny.

Nasza drużyna rozegrała pierwszy mecz z kolegami z WKS Śląsk Wrocław . Mecz był bardzo wyrównany i w ostatnich minutach mój najmłodszy zawodnik Gabriel Kujtkowski ustalił wynik meczu na 1:0 dla UKS Lechia Dzierżoniów.

Drugi mecz rozegraliśmy z drużyną Orzeł Ząbkowice. Koledzy z Ząbkowic pokazali ciekawy futbol oraz ogromne serce do gry w piłkę nożną. Mecz od początku był bardzo ciekawy i obfitujący w sytuacje podbramkowe z obu stron. Pierwszą bramkę dla UKS strzelił Kuba Frydel oddając piękny strzał z odległości 16m pod poprzeczkę. Orły z Ząbkowic wykorzystały chwilę nieuwagi obrońców „pszczółek” i doprowadziły do remisu. Po niespełna 3 minutach Szymon Wysoczański wpisuję się na Lisę strzelców i wyprowadza drużynę z Dzierżoniowa na prowadzenie. Orły jednak powtórnie podczas zamieszania pod naszą bramką doprowadzają do wyrównania. 4 min przed końcem spotkania wynik meczu na 3:2 dla UKS Lechia Dzierżoniów ustala po indywidualnej akcji Kornel Busch.

Trzeci mecz rozegraliśmy z drużyną MKS Miedź Legnica, który rozpoczął się dla nas bardzo nieszczęśliwie. Już w 3 min nasz bramkarz Filip Smolak został sfaulowany, przed naszą bramką i musiał opuścić plac gry z grymasem bólu. Miejsce między słupkami bramki zajął Alan Idzi. Pierwszą bramkę oraz drugą strzelili koledzy z Miedzi. Jednak „pszczółki” z UKS nie poddały i doprowadziły do remisu. Bramki dla UKS strzelił Szymon Wysoczański oraz Kuba Frydel. Strzelone bramki przez moich zawodników nie powstydziliby się nawet zawodnicy z ekstraklasy. Mecz zakończył się przegraną UKS 3:2 tracą bramkę w ostatniej sekundzie meczu.

Czwarty mecz rozegraliśmy z KGHM Zagłębie Lubin w którym moi chłopcy przegrali 0:8 .

Relacja z turnieju : Trener Sebastian Kuprowski