Jarny 2006

Wspaniale reprezentowali nasz kraj oraz miasto Dzierżoniów zawodnicy –Orlików Intermarche Dzierżoniów U-11 na turnieju piłkarskim rozgrywanym w dniach 20-22 maja w francuskim mieście Jarne koło Metz. Dwadzieścia drużyn z całej Francji w wieku 11 lat i młodsi rywalizowało na trzech boiskach. Wyjazd do Francji był dofinansowany przez Urząd Miasta Dzierżoniów

Sześć zwycięstw, dwa remisy i niestracona żadna bramka nie dała żadnych złudzeń francuskim drużynom, kto był najlepszy. W meczu turnieju ekipa orlików zmierzyła się z drużyną FC METZ (pierwsza liga francuska). W regulaminowym czasie gry wynik zakończył się remisem 0:0 i tu w głównej roli wystąpił nasz bramkarz Seweryn Derbisz broniąc dwa rzuty karne. Nasza drużyna została wybrana także najsympatyczniejszym zespołem, śpiewając i dopingując wszystkim uczestnikom turnieju.

Doping dla naszych chłopców był także słyszany a to za sprawą wielu Polaków mieszkających w okolicach, którzy przyjechali specjalnie spotkać się z nami. Wiele cennych wskazówek udzielali byli piłkarze z Polski mieszkający we Francji – Marian Kowalski oraz Gerard Śpiewak.

Wspaniałe przyjęcie naszej ekipy przez organizatorów oraz władze miasta, dostarczyło wielu przeżyć oraz sportowej radości naszym zawodnikom-sponsorem pobytu w miejscowości Jarne był Intermarche Francja oraz klub piłkarski Jarne.

Możemy śmiało stwierdzić, że w świecie dzieci nie ma barier językowych a wszyscy uczestnicy bawili się doskonale.Nowi przyjaciele z Francji otrzymali od naszego klubu oficjalne zaproszenie na turniej przyszłym roku w Dzierżoniowie i z pewnością będziemy chcieli ich ugościć najlepiej jak będziemy mogli.

Oprócz rywalizacji sportowej podczas wyjazdu zwiedziliśmy miejscowość Metz, stadion mistrzostw świata w Kaiserslautern i cały dzień spędziliśmy na starym mieście Pragi. Wracając do Polski rozegraliśmy mecz towarzyski z Fc Hradec Kralowe wygrywając 3:0. Podsumowując wyjazd był w pełni udany,a nasza drużyna potwierdziła, że tworzy super zespół na boisku a także poza boiskiem.

Skład drużyny orlików na turnieju we Francji:

Gałek Tomasz,Pietkiewicz Piotr,Cegiełka Bartłomiej,Bracisiewicz Grzegorz,Bolisęga Jakub,Fudali Marcin,Koryzma Mariusz,Derbisz Seweryn,Korkuś Damian,Sitar Daniel,Chrząstek Patryk,Żygadło Mateusz,Szczygieł Kacper,Życiński Mateusz,Starzec Mateusz,Ferdek Dominik,Pietrzak Bartek,Czuwara Jaś,Chudy Paweł,Piątek Krzysztof – Trener drużyny : Andrzej Bolisęga