IV Memoriał Kazimierza Górskiego

Dzierżoniów – 19 -20 czerwca 2010 r.

19-20 czerwca na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbył się IV Memoriał im. Kazimierza Górskiego. Podobnie jak w latach ubiegłych dopisały przyjezdne zespoły, oprócz drużyn dzierżoniowskich i ekip z pobliskiej Bielawy, gościliśmy zawodników z Jeleniej Góry, Wrocławia, Ząbkowic Śl., Nysy i Lubina a także jedynego przedstawiciela ekip zagranicznych drużynę CSK WWS Samara.

Od godziny 10.00 swoje mecze równolegle na trzech boiskach rozgrywała grupa A, w której znalazły się ekipy Lechii I Dzierżoniów, Zagłębia Lubin, PPN Nysa, Bielawianki Bielawa, FC Academy Wrocław i Pogoni Pieszyce.Po 4 kolejkach liderem grupy, ku uciesze zebranych kibiców była Lechia I Dzierżoniów, która w pierwszym dniu imprezy wygrała wszystkie mecze i z dorobkiem 12 punktów była już pewna awansu do półfinału. Na drugim miejscu plasowała się ekipa Zagłębia Lubin z 7 oczkami na koncie.Po zmaganiach grupy A do rywalizacji przystąpiła grupa B, w której grały Orzeł Ząbkowice Śl., CSK WWS Samara, Top Talent Wrocław, Chojnik Jelenia Góra, KKS Jelenia Góra, Lechia II Dzierżoniów i Champion Bielawa.W tej grupie pierwszego dnia również rozegrano 4 kolejki. Liderem grupy po sobotnich spotkaniach była ekipa z Rosji, która podobnie jak Lechia I Dzierżoniów wygrała wszystkie swoje mecze. O drugie miejsce premiowane awansem walczyły drużyny KKS-u, Top Talent oraz Orła.

Do drugiego dnia turnieju obie grupy przystąpiły jednocześnie. W grupie A swoją dominacje potwierdziła ekipa z Dzierżoniowa, która w 5 spotkaniach nie straciła punktu. Z drugiego miejsca do półfinału awansował zespół Zagłębia Lubin.O ile w gr. A wszystko było niemal jasne po pierwszym dniu imprezy, tak w grupie B doszło do sporych zmian i niespodzianek. Przed ostatnią kolejką o awans walczyły trzy ekipy Samara, Top Talent i Orzeł.Ta pierwsza wyraźnie obniżyła loty i przegrywając decydujący mecz, nie awansowała do półfinału. Potknięcie Rosjan wykorzystały pozostałe drużyny i do fazy pucharowej awansowały zespoły Top Talentu i Orła.W ½ finału drużyna Lechii I Dzierżoniów spotkała się z zespołem Top Talent Wrocław, a Orzeł Ząbkowice grał z ekipą Zagłębia Lubin. Po ciekawych meczach oba półfinały zakończyły się wynikami 2:1 dla drużyn Lechii i Zagłębia, i to one spotkały się wielkim finale.W finale pocieszenia Orzeł Ząbkowice pokonał Top Talent 3:0 tym samym zajmując 3 miejsce w turnieju. Finałowy mecz nie ułożył się tak jak chcieli tego podopieczni Krystiana Soty i po 10 minutach przegrywali 0:2. Szaleńcza pogoń wystarczyła tylko do zdobycia bramki honorowej i mecz zakończył się zwycięstwem gości z Lubina 2:1.

Turniej stał na wysokim poziomie i okraszony był pięknymi bramkami, a najlepszym piłkarzem został wybrany Łukasz Soszyński z Zagłębia. Nie zabrakło również wyróżnienia dla zawodnika Lechii, Kamil Kucharski został uznany najlepszym bramkarzem. Tytuł króla strzelców przypadł zawodnikowi KKS Jelenia Góra – Mateuszowi Cieślikowi, który 9 razy wpisywał się na listę strzelców. Już teraz zapraszamy na V edycje Memoriału upamiętniającego najwybitniejszego Polskiego trenera.

Klasyfikacja końcowa turnieju :

1. ZAGŁĘBIE Lubin
2. LECHIA I Dzierżoniów
3. ORZEŁ Ząbkowice Śl.
4. TOP TALENT Wrocław
5. PPN Nysa
6. BIELAWIANKA Bielawa
7. KARKONOSZE Jelenia Góra
8. CSK WWS Samara (Rosja)
9. CHOJNIK Jelenia Góra
10. LECHIA II Dzierżoniów