Newsy
  • Obozy sportowe UKS Lechia Tradycyjnie w miesiącu sierpniu zawodnicy UKS Lechii wyjeżdżają na obóz sportowy. Już 02.08.2014 roku pierwsza wyjechała drużyna 2001’ pod opieka trenera Marcina Soty do Opalenicy , gdzie zawodnicy odbędą 10 [...]
  • Szkolenie 30.07.2015r Zarząd UKS Lechia Dzierżoniów organizuje szkolenie przygotowujące do uzyskania uprawnień na kierownika lub opiekuna wypoczynku letniego dzieci i młodzieży. Szkolenie odbędzie się 30 lipca 2015r od godz. 16 00 w [...]
  • Dobra gra zawodników 2007′ Turniej w Świdnicy – zawodnicy z rocznika 2007’ W niedzielę 6 marca 2016 w Świdnicy odbył się turniej organizowany przez UKS Gryf Świdnica dla rocznika 2007’. W turnieju wzięło udział 7 [...]

IV Memoriał Sławomira Harafa

IV Memoriał Sławomira Harafa
Dzierżoniów – 27-28 stycznia 2007 r.

27-28 Stycznia odbyło się w Dzierżoniowie wielkie święto piłkarskie. OSiR Dzierżoniów i Szkółka Piłkarska Lechia „Dziewiątk” Dzierżoniów były organizatorami IV Memoriału Sławomira Harafa U-96 – zasłużonego piłkarza Lechii Dzierżoniów.

Do Dzierżoniowa zjechały już tradycyjnie jak co roku bardzo silne zespoły z Polski i Czech. W turnieju wzięły udział : klub lidera Orange Ekstraklasy GKS BOT Bełchatów oraz wicelidera Zagłębia Lubin, a także Śląsk Wrocław, BTS Bodbeskidzie Bielsko-Biała, FC Hradec Králové, Górnik Polkowice, Orzeł Ząbkowice, Bielawianka Bielawa oraz nasz zespół.

W programie przewidziano wiele atrakcji: pokaz sztuki piłkarskiej rekordzisty Guinessa Janusza Chomontka czy mecz oldbojów Lechii i Śląska z udziałem takich znanych, byłych piłkarzy jak R. Tarasiewicz i Z. Mandziejewicz oraz naszych Lechitów.

Ogólny plan turnieju :

Sobota, 27.01

9.00 – początek meczy grupowych.
12.00- uroczyste otwarcie turnieju oraz ślubowanie.
13.00- 16.30 – mecze grupowe.
16.30 – występ Janusza Chomontka – (pokaz sztuki piłkarskiej).
17.15 – mecz oldbojów Lechia Dzierżoniów – Śląsk Wrocław

Niedziela, 28.01.

10.00 – początek meczy grupowych.
11.30 – mecz żaków o Puchar Komendanta Policji.
12.00-13.30 – mecze finałowe.
13.30 – zakończenie turnieju + rozdanie nagród.

GRUPA A

Śląsk Wrocław I - FC Hradec Králové II 0 : 1
Orzeł Ząbkowice - „Dziewiątka” Dzierżoniów I 1 : 3
Górnik Polkowice - BOT Bełchatów 0 : 2
„Dziewiątka” Dzierżoniów I - Śląsk Wrocław I 2 : 3
FC Hradec Králové II - BOT Bełchatów 0 : 1
Orzeł Ząbkowice - Górnik Polkowice 1 : 0
Śląsk Wrocław I - BOT Bełchatów 1 : 2
„Dziewiątka” Dzierżoniów I - Górnik Polkowice 1 : 2
FC Hradec Králové II - Orzeł Ząbkowice 1 : 0
Górnik Polkowice - Śląsk Wrocław I 4 : 1
BOT Bełchatów - Orzeł Ząbkowice 2 : 0
„Dziewiątka” Dzierżoniów I - FC Hradec Králové II 2 : 2
Śląsk Wrocław I - Orzeł Ząbkowice 1 : 0
Górnik Polkowice - FC Hradec Králové II 0 : 2
BOT Bełchatów - „Dziewiątka” Dzierżoniów I 0 : 2
Poz Drużyna Mecze Pkt Wyg Rem Por Br + Br -
1 BOT Bełchatów 5 12 4 0 1 7 3
2 FC Hradec Králové II 5 10 3 1 1 6 3
3 Dziewiątka Dzierżoniów I 5 7 2 1 2 10 6
4 Górnik Polkowice 5 6 2 0 3 6 7
5 Śląsk Wrocław I 5 6 2 0 3 6 9
6 Orzeł Ząbkowice 5 3 1 0 4 2 7

GRUPA B

Śląsk Wrocław II - FC Hradec Králové I 0 : 5
Bielawianka Bielawa - „Dziewiątka” Dzierżoniów II 0 : 2
Zagłębie Lubin - BTS Bielsko-Biała 0 : 2
„Dziewiątka” Dzierżoniów II - Śląsk Wrocław II 1 : 0
FC Hradec Králové I - BTS Bielsko-Biała 2 : 0
Bielawianka Bielawa - Zagłębie Lubin 0 : 0
Śląsk Wrocław II - BTS Bielsko-Biała 1 : 1
„Dziewiątka” Dzierżoniów II - Zagłębie Lubin 2 : 0
FC Hradec Králové I - Bielawianka Bielawa 9 : 0
Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław II 2 : 1
BTS Bielsko-Biała - Bielawianka Bielawa 6 : 3
„Dziewiątka” Dzierżoniów II - FC Hradec Králové I 0 : 5
Śląsk Wrocław II - Bielawianka Bielawa 2 : 0
Zagłębie Lubin - FC Hradec Králové I 2 : 0
BTS Bielsko-Biała - „Dziewiątka” Dzierżoniów II 2 : 0
Poz Drużyna Mecze Pkt Wyg Rem Por Br + Br -
1 FC Hradec Králové I 5 12 4 0 1 21 2
2 BTS Bielsko-Biała 5 10 3 1 1 11 6
3 Dziewiątka Dzierżoniów II 5 9 3 0 2 5 7
4 Zagłębie Lubin 5 7 2 1 2 4 5
5 Śląsk Wrocław II 5 4 1 1 3 4 9
6 Bielawianka Bielawa 5 1 0 1 3 3 19

MECZ FINAŁOWE

O XI miejsce
Orzeł Ząbkwice Śl. – Bielawianka Bielawa 4:0

O IX miejsce
Śląsk Wrocław I – Śląsk Wrocław II 3:0

O VII miejsce
Górnik Polkowice – Zagłębie Lubin 1:2

O V miejsce
Dziewiątka Dzierżoniów I – Dziewiątka Dzierżoniów II 4:1

MAŁY FINAŁ – Mecz o III miejsce
FC Hradec Králové II – BTS Bielsko-Biała 0:2

FINAŁ – Mecz o I miejsce
BOT Bełchatów – FC Hradec Králové I 0:1


* Najlepszy strzelec turnieju : Marek Pelikan ( FC Hradec Králové I ) – 9 bramek

* Najlepszy zawodnik turnieju : Konrad Kuder ( BTS Bielsko-Biała )

* Najlepszy bramkarz turnieju : Adam Ordelt ( FC Hradec Králové I )

W trakcie turnieju odbył się również mecz pokazowy o puchar komendanta Policji najmłodszych adeptów piłki nożnej Żaków UKS „Dziewiątka” Dzierżoniów i Orła Ząbkowice (1:2).

NAGRODY :

Organizatorzy przyznali dla uczestników Memoriału następujące nagrody indywidualne :

Dla wyróżniających się zawodników Szkółki Piłkarskiej UKS „Dziewiątka” Dzierżoniów przyznano obuwie sportowe i statuetki ufundowane przez Jerzego Gębczyńskiego, byłego zawodnika MZKS „Lechia” Dzierżoniów

1. Komplet długopisów dla Najlepszego Zawodnika z każdej drużyny
2. Rower, dyplom oraz statuetka dla Najlepszego Bramkarza Memoriału
3. Rower, dyplom oraz statuetka dla Króla Strzelców Memoriału
4. Oryginalna piłka z Mistrzostw Świata Niemcy 2006, dyplom oraz statuetka dla Najlepszego Zawodnika Memoriału

Organizatorzy przyznali dla uczestników Memoriału następujące nagrody drużynowe:

1. Pamiątkowe patery oraz dyplomy dla drużyn, które zajęły miejsca XII – VI
2. Puchary oraz dyplomy dla drużyn, które zajęły miejsca V – IV
3. Puchary, odzież sportowa oraz dyplomy dla drużyn, które zajęły miejsca III – I

Ponadto każdy trener otrzymał torbę sportową, a każdy uczestnik memoriału otrzymał słodki upominek podczas trwania turnieju ufundowany przez Policję i wręczany przez „Komisarza Lwa”. Nagrody wręczali m.in. Grażyna Haraf i Burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun.

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
Banner

Wiadomości z

Galerie

IMG_7034 IMG_7032 99' IMG_9894 IMG_9852 2000

Slide backgroundSlide thumbnail
Slide background
Slide background

Nasze drużyny

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Kalendarium

Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« wrz    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31