Newsy
  • Konkurs wakacyjny !!! Rozpoczęły się wakacje wielu z naszych zawodników uda się w różne cudowne i malownicze miejsca. W związku z tym Zarząd UKS Lechia ogłasza konkurs pod hasłem „ Tam gdzie Ja, [...]
  • Wiktoria – Talent Roku Miasto docenia swoich mieszkańców, także tych młodych, a gdy szczególnie sobie na to zasłużą, nie szczędzi pochwał i gratulacji. Tak też było podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej. Listy gratulacyjne odebrały [...]
  • Gryf Cup – rocznik 2005 W dniu 18-01-2016 pojechaliśmy na turniej GRYF CUP, na którym nasza drużyna udowodniła, że lubi grać w piłkę nożną, a przede wszystkim grać piłką. Mimo zajęcia trzeciego miejsca jesteśmy bardzo [...]

Jarny 2008

Wspaniale reprezentowali nasz kraj oraz miasto Dzierżoniów zawodnicy –Orlików Dzierżoniów U-11 na turnieju piłkarskim rozgrywanym w dniach 01-04.05.2008 w francuskim mieście Jarne koło Metz. Szesnaście drużyn z całej Francji w wieku 11 lat i młodsi rywalizowało na trzech boiskach. Nasze drużyny uplasowały się na III i V miejscu, a do finału brakowało naprawdę niewiele. W meczu półfinałowym przegraliśmy 0:1 z FC Nancy. Cały turniej wygrała najlepsza drużyna turnieju – FC Metz (pierwsza liga francuska). Bardzo cieszy także V lokata naszej drugiej drużyny, która była o rok młodsza o innych zespołów, a braki fizyczne nadrabiała ogromną wolą walki.

Wyniki LECHIA I

* Lechia I – Covry 4:0
* Lechia I – Homercourt 0:0
* Lechia I – ST Mihiel 4:0
* Lechia I – Seuil Argonne 2:0
* Lechia I – Koenigsmacker 1:0
* Lechia I – FC Nancy 0:1
* Lechia I – Dt Les Ponts 3:0 [Mecz o III miejsce]

Trener : Jacek Bielecki

Wyniki LECHIA II

* Lechia II – Konacker 1:0
* Lechia II – Valerooy 1:1
* Lechia II – Brey 1:0
* Lechia II – Koenigsmacker 0:1
* Lechia II – Magny 0:1
* Lechia II – Homecourt 2:0

Trener : Andrzej Bolisęga

Doping dla naszych chłopców był także słyszany, a to za sprawą wielu Polaków mieszkających w okolicach, którzy przyjechali specjalnie spotkać się z nami. Wspaniałe przyjęcie naszej ekipy przez organizatorów oraz władze miasta, dostarczyło wielu przeżyć oraz sportowej radości naszym zawodnikom. Młodzi piłkarze przez kilka dni mieszkali u rodzin francuskich, co dla wielu było ogromnym doświadczeniem życiowym.

Możemy śmiało stwierdzić, że w świecie dzieci nie ma barier językowych, a wszyscy uczestnicy bawili się doskonale.Nowi przyjaciele z Francji otrzymali od naszego klubu oficjalne zaproszenie na turniej przyszłym roku w Dzierżoniowie i z pewnością będziemy chcieli ich ugościć najlepiej, jak będziemy mogli.

Oprócz rywalizacji sportowej podczas wyjazdu zwiedziliśmy w drodze powrotnej Pragę i szczęśliwie dotarliśmy z ogromnym pucharem za III miejsce do Dzierżoniowa.

Wyjazd do Francji był dofinansowany z Urzędu Miasta Dzierżoniów, o nasze wyżywienie dbała firma Intermarche Francja. Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, żeby nasi zawodnicy przeżyli wspaniałą przygodę, szczególnie Jean Martowicz (opiekun naszej ekipy i główny organizator naszego pobytu), prezes klubu US Jarny i firma transportowa Juventur, którą bezpiecznie podróżowaliśmy.

Skład drużyny orlików na turnieju we Francji :
Orłowski Jakub, Kuraś Maciej, Majka Mateusz, Jaworski Maciej, Sztandera Krzysztof, Bohajczuk Karol, Szeliga Dominik, Pytel Patryk, Pelc Błażej, Spólny Krystian, Błaszczyk Bartłomiej, Jarmużek Michał, Chodorowski Kamil, Waligóra Oktawian, Piergies Paweł, Romanowski Łukasz, Godos Karol, Lechocki Kamil, Paszkowski Patryk, Brzezicki Szymon, Bolisęga Jakub, Życiński Mateusz, Kamiński Sebastian, Pietrzak Bartosz

Opiekunowie :
Andrzej Bolisęga, Jacek Bielecki, Wiesław Pisarski, Zbigniew Czarnecki, Józef Gurzęda, Stanisław Pełka, Ireneusz Orłowski.

01 02 03 04 05 06 07 08

 

Banner

Wiadomości z

Galerie

DSCF9437 M. Forma DSC08638Sztuka IMG_9806 IMG_7032 IMG_6890 IMG_9894

Slide backgroundSlide thumbnail
Slide background
Slide background

Nasze drużyny

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Kalendarium

Maj 2019
P W Ś C P S N
« mar    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031