VIII Memoriał Sławomira Harafa

Dzierżoniów – 29-30 stycznia 2011 r.

Cracovia Kraków zwyciężyła w VIII Memoriale Sławomira Harafa dzieci do lat 11. W imprezie wzięło udział 16 drużyn z całej Polski, a obrońcą tytułu była Wisła Kraków.

Rozgrywki rozpoczęły się w sobotę od rywalizacji w 4 grupach. W niedzielę rozegrano spotkania finałowe i mecze o poszczególne miejsca. W sumie odbyło się 48 spotkań, w których padło 265 bramek co daje średnią 5,5 bramek na mecz. W finale Cracovia pokonała Gryf Świdnicę 6:0.
Niestety słabiej wypadły drużyny miejscowej Lechii, które zajęły 11 i 16 miejsce.

Podczas ceremonii otwarcia Memoriału odbyła się uroczysta przysięga młodych zawodników Lechii Dzierżoniów, w której udział wziął m.in.Stefan Majewski były selekcjoner Kadry Polski i obecny Trener kadry Polski U-23.

Po ślubowaniu na boisko wybiegli przyjaciele Sławka Harafa, którzy rozegrali spotkanie z przedstawicielami firmy Toyota jednego ze sponsorów zawodów.

Należy podkreślić bardzo dobrą frekwencję na trybunach i kulturalny doping wszystkich ekip w tym rodziców i opiekunów. Puchar Fair Play trafił do Śląska Wrocław w czym duży udział mieli wspomniani wcześniej kibice z Wrocławia.

W „drużynie marzeń” znaleźli się Mateusz Burliga – Cracovia (bramkarz), Jakub Romanowicz – SMS Łódź, Bartosz Przygodzki – Warta Poznań, Dawid Romaniuk – Gryf Świdnica, Grzegorz Chlebda – Cracovia.
W drugim dniu zawodów Stefan Majewskioraz Burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun podpisali umowę na organizację Mistrzostw Polski U-15, które PZPN zlecił miastu Dzierżoniów co jest wynikiem dobrej organizacji wcześniejszych imprez piłkarskich w naszym mieście. Mistrzostwa przeprowadzone zostaną w dniach 26.06-02.07.2011 r. na dzierżoniowskich obiektach OSiRu.

Gośćmi Memoriału byli m.in.: Stefan Majewski, Grażyna Haraf, Burmistrz Marek Piorun, Senator RP Stanisław Jurcewicz, Prezes DZPN Wrocław Andrzej Padewski, honorowy członek PZPN Zygmunt Załoziński, Dyrektor Sportowy Śląska Wrocław Krzysztof Paluszek, Wicestarosta powiatu Dariusz Kucharski, Burmistrz Ząbkowic Marcin Orzeszek i inni.

Impreza zorganizowana była przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie i Szkółkę Piłkarską „Lechia” Dzierżoniów.Sponsorami imprezy byli : Toyota, UM Dzierżoniów, Starostwo Powiatowe Dzierżoniów, DZPN Wrocław.