I MEMORIAŁ KAZIMIERZA GÓRSKIEGO

22-24 czerwca 2007r. – Dzierżoniów

I Memoriał Kazimierza Górskiego rozgrywany w Dzierżoniowie na długo zapamiętają młodzi piłkarze, trenerzy i kibice. Przez trzy dni to Dzierżoniów był stolicą dziecięcej piłki nożnej – całe miasto żyło zawodami a śpiewy drużyn stwarzały nie zapomnianą atmosferę. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania dbając o najmniejsze szczegóły.

Już w piątek w godzinach popołudniowych cały rynek zapełnił się zawodnikami drużyn z całej polski oraz europy. Wielkie otwarcie turnieju odbyło się na scenie ustawionej na murach obronnych gdzie prezentowały się wszystkie drużyn a przemarsz wszystkich ekip wraz z orkiestrą wymusił ogromne emocje wśród zawodników jak i także wszystkich zgromadzonych kibiców.Na wspaniale przygotowanych boiskach – Ośrodka Sportu i Rekreacji na których do rywalizacji stanęło ponad 300 zawodników odbywały się mecze na bardzo wysokim poziomie piłkarskim a niektóre zagrania małych piłkarzy nagradzane były gromkimi brawami. Znane piłkarskie marki takie jak Wisła Kraków, Lechia Gdańsk, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Piast Gliwice gwarantowały bardzo wielki emocje i wspaniałe mecze.

Pierwszy dzień zawodów nie pokazały jednoznacznie faworytów okazało się, że nazwy nie grają a kluby mniej znane z meczu na mecz prezentowały się coraz lepiej. Niedzielne mecze finałowe przyniosły wiele niespodzianek faworyzowana Wisła Kraków musiała uznać wyższość innych drużyn nie wychodząc z grupy a i gospodarze z Lechii Dzierżoniów osiągali wyniki poniżej oczekiwań. Mecz o trzecie miejsce zakończył się zwycięstwem w rzutach karnych 2:1 na korzyść Lechii Gdańsk która pokonała Stal Świdnice.

Finał to pojedynek Pogoni Siedlce – Koroną HiD Ostrołęka wynik 2:1 – to właśnie drużyna z Siedlec prezentowała bardzo wysoki poziom piłkarski i zasłużenie wyjechała z Dzierżoniowa z pucharem mierzącym ponad 1 metr ważącym 25 kg. Zakończenie turnieju odbyło się w Kinie Zbyszek gdzie najmłodsi piłkarze mieli okazję obejrzenie filmu z bramkami reprezentacji Polski prowadzonej przez legendarnego trenera Kazimierza Górskiego oraz odbierały puchary i nagrody. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Kacper Krawul z Korony HiD Ostrołęka, najlepszy bramkarz to Patryk Tkaczewski z Pogoni Siedlce, król strzelców Kamil Jonkisz – Podbeskidzie Bielsko-Biała. W Dzierżoniowie gościliśmy także drużynę z Francji – FC Jarny która aby zagrać w turnieju przebyła drogę ponad 1000 kilometrów.

Podsumowują była to jedna z najlepszych imprez piłkarskich organizowanych w Polsce wspaniała zabawa dla dzieci i wielkie emocje dla kibiców. Mamy nadzieję, że rozgrywanie memoriału Kazimierza Górskiego w Dzierżoniowie na stałe wejdzie do kalendarza ogólnopolskich turniejów. Sponsorom i organizatorom dziękujemy za umożliwienie zorganizowania tego piłkarskiego święta dla dzieci. Za chęć zrobienia czegoś dobrego dla propagowania szlachetnych idei rywalizacji sportowej i zdrowego trybu życia. Wielki podziękowania dla Dyrektora Sp nr 9 pana Zbigniewa Czarneckiego, który gościł w szkole drużyny piłkarskie, podziękowania dla wszystkich sponsorów Lechii Dzierżoniów za ufundowania pucharu na miarę tak wspaniałego turnieju oraz sponsorom głównym – Energia Pro i Intermarche.

Klasyfikacja końcowa turnieju :
1 Pogoń Siedlce
2 Korona HiD Ostrołęka