I Memoriał Sławomira Harafa

Dzierżoniów – 4 grudnia 2002r.
Czwartego grudnia w hali dzierżoniowskiego OSiRu odbył się turniej piłkarski ku pamięci zmarłego Sławomira Harafa. W memoriale wystąpiły znane zespoły z pierwszej, drugiej i trzeciej ligi : Zagłębie Lubin, Odra Wodzisław, Śląsk Wrocław, Miedź Legnica, a także Lechia Dzierżoniów oraz … Dawna Lechia, w składzie której mogliśmy oglądać takich piłkarzy jak : Tomek Resel, Józef Kostek, Dariusz Michaliszyn, Grzegorz Krawiec, Arkadiusz Paszkowski, Zbigniew Stec, Tomasz Boczkowski, Tomasz Gruszka. Trenerem tego teamu był Wiesław Pisarski, a kierownikiem drużyny bardzo dobrze znany kibicom były bramkarz Lechii – Wiesław Latała.

Spotkania rozgrywane były systemem każdy z każdym w grupach po 3 zespoły, ostatnie drużyny grają o miejsce piąte, te które zajęły drugie lokaty, grały o miejsce trzecie i oczywiście zwycięzcy grup zagrali o miejsce pierwsze. Mecze trwały 2 x 10 minut.

Zagłębie Miedź 2:0 [Bramki : Dobi 2]
Zagłebie Dawna Lechia 5:2 [Dobi 2, Kalinowski, Kowalski, Krzyżanowski
– Krawiec, Boczkowski]
Miedź D. Lechia 1:1 [Murat – Boczkowski]
  GRUPA A pkt bramki
1. Zagłębie Lubin   6 7:2
2. Miedź Legnica   1 1:3
3. Dawna Lechia   1 3:6
Odra Śląsk 5:1 [Jarosz 2, Rocki, Kwiek, Cios – Sztylka]
Odra Lechia 4:1 [Kwiek 2, Sałek, Jarosz – Koźlik]
Śląsk Lechia 2:0 [Plewko, Ulatowski]
  GRUPA B pkt bramki
1. Odra Wodzisław   6 9:2
2. Śląsk Wrocław   3 5:3
3. Lechia Dzierżoniów   0 1:6

Po fazie grupowej przyszła kolej na mecze o kolejne miejsca i tak zmierzyły się ze sobą : o miejsce V : LECHIA – DAWNA LECHIA 0:6 [Boczkowski 2, Michaliszyn, Kostek, Resel, Paszkowski] , w spotkaniu o miejsce III udział wzięły zespoły, które zajęły drugie miejsca w swoich grupach : MIEDŹ LECGNICA – ŚLĄSK WROCŁAW 2:1 [Akacki, Kupis – Rudolf]. No i w meczu na samym szczycie spotkały się -> ZAGŁĘBIE LUBIN – ODRA WODZISŁAW 0:3 [Cios, Sibik, Rocki].

Najlepszymi strzelcami turnieju okazali się Enkeleid Dobi oraz Tomasz Boczkowski, obaj strzelili po 4 gole. Najlepszym bramkarzem wybrano Andrieja Zabijakina. Można śmiało powiedzieć, że obaj bramkarze Lechii [drugim był młody Kamieniarz], byli najlepszymi golkiperami turnieju. Nie przyznawano tytułu najlepszego zawodnika, według mojej oceny oraz kolegów z oficjalnej strony Śląska Wrocław ten tytuł powinien przypaść Piotrowi „Rocky” Rockiemu z Odry Wodzisław.

Poniżej fotki występujących drużyn :

Lechia Dzierżoniów   Dawna Lechia Dzierżoniów

Miedź Legnica   Odra Wodzisław