VII Memoriał Kazimierza Górskiego

Dzierżoniów – 15-16 czerwca 2013 r.

15-16 czerwca na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbył się VII Międzynarodowy Memoriał Kazimierza Górskiego, w którym udział brali zawodnicy w wieku 12 lat. Triumfatorem tegorocznego turnieju okazała się ekipa Śląska Wrocław, która w wielkim finale pokonała drużynę miejscowych tj. Lechia I Dzierżoniów 2:1.

Na podium znalazł się również zespół Miedź Legnica, który w walce o trzecie miejsce pokonał Odrę Opole w serii rzutów karnych 3:2.Podobnie jak w latach ubiegłych dopisały przyjezdne zespoły, oprócz drużyn dzierżoniowskich i ekip z pobliskich Ząbkowic Śląskich oraz Pieszyc gościliśmy zawodników z Opola, Rudy Śląskiej, Środy Śląskiej, Legnicy, Polkowic, Swarzędza, Wrocławia oraz ekipę zagraniczną z Londynu.

Od godziny 10.00 swoje mecze równolegle na dwóch boiskach rozgrywały grupy A i B po południu natomiast swoje zmagania rozpoczęły kolejne grupy C i D. O godzinie 13.45 odbyło się oficjalne otwarcie turnieju, podczas którego przedstawiciele władz miasta oraz sponsorów przywitali wszystkie ekipy, można było również podziwiać najmłodszych zawodników Lechii Dzierżoniów, którzy zagrali mecz pokazowy.

Sobota była dniem zmagań grupowych, po których dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do finałów A, czyli walki o miejsca I-VIII, natomiast pozostałe ekipy rywalizowały w finale B o miejsca IX-XV. Po niedzielnych finałach wyłoniono zwycięzcę turnieju. Drużyna z Wrocławia w meczu finałowym pokonała Lechię I Dzierżoniów 2:1.Trzecie miejsce zajęła drużyna Miedź Legnica pokonują zespół Odra Opole po serii rzutów karnych 3:2.

Organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne, poznaliśmy zatem najlepszego bramkarza turnieju, którym został IGOR PORAŃSKI z drużyny Śląska Wrocław, tytuł króla strzelców otrzymał PATRYK JÓŹWIAK z ekipy SKS Unia Swarzędz – zdobywca 15 bramek, natomiast najlepszym zawodnikiem okazał się KONRAD KORNECKI z Lechii I Dzierżoniów.