XIV Memoriał S. Harafa

Bony na zakup sprzętu sportowego o łącznej wartości 1900 zł i tablety – to nagrody dla najlepszych w XIV Memoriale Sławomira Harafa, który odbył się w miniony weekend w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie. Do rywalizacji o końcowe zwycięstwo przystąpiło 16 zespołów z rocznika 2006, łącznie blisko 200 dzieci.

Pierwszego dnia przeprowadzono rozgrywki grupowe. Z każdej grupy do ćwierćfinału awansowały po 2 najlepsze drużyny. Drugiego dnia turnieju zespoły rywalizowały już w fazie pucharowej o poszczególne pozycje. Od rana swoje mecze rozgrywały zespoły walczące o miejsca 9-16. Natomiast po południu przystąpiono do rywalizacji o końcowe zwycięstwo. W ten sposób wyłoniono triumfatora XIV Memoriału Sławomira Harafa, którym okazała się Polonia/Stal Świdnica. Drużyna ta w finale pokonała AP Chojnik Jelenia Góra 3:0. W spotkaniu o 3 miejsce MKS Parasol Wrocław zwyciężył z MLUKS Dwójka MOS Gubin 3:2.

Najlepsze zespoły otrzymały bony na zakup sprzętu sportowego o łącznej wartości 1900 zł sfinansowane przez miasto Dzierżoniów oraz okazałe puchary i medale ufundowane przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Wałbrzychu.

Podczas ceremonii zakończenia imprezy nagrodzono także najlepszych zawodników turnieju. Królem strzelców został Wiktor Słowiński (MKS Parasol Wrocław), najlepszym bramkarzem – Jakub Wojtasz (AP Chojnik Jelenia Góra), a najlepszy zawodnikiem całej imprezy – Patryk Taratuta (Polonia/Stal Świdnica). Wszyscy wyróżnieni otrzymali tablety.

Organizatorami imprezy było miasto Dzierżoniów, dzierżoniowski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz UKS Lechia Dzierżoniów. Memoriał współfinansowany był z Programu Rozwoju Społecznego Dzierżoniowa na lata 2015-2020 oraz środków OZPN Wałbrzych.

Komplet wyników fazy grupowej oraz finałowej na stronie www.hotelosir.pl.

Klasyfikacja końcowa Memoriału:
1. Polonia/Stal Świdnica
2. AP Chojnik Jelenia Góra
3. MKS Parasol Wrocław
4. MLUKS Dwójka MOS Gubin
5. UKS Polonia II Słubice
6. UKS Lechia I Dzierżoniów
7. AP Orzeł Ząbkowice Śląskie
8. UKS Polonia I Słubice
9. Zagłębie Lubin
10. Olympic Wrocław
11. Oranje Sport Konin
12. NKS Start Namysłów
13. UKS AP Falubaz Zielona Góra
14. Bielawianka Bielawa
15. UKS Lechia II Dzierżoniów
16. AS Milicz