WYGRANA W OLEŚNICY

Mecz w Oleśnicy był debiutem zespołu rocznika 2000 w rozgrywkach Ligi Dolnośląskiej . Chłopcy zaprezentowali się całkiem dobrze , wygrywając po dwóch bramkach Oskara Wypych i jednej Dawida Ziółkowskiego oraz Rafała Leszczyńskiego z Akademią Piłkarską 4:2 .

DSC_0046

Początek meczu należał do gospodarzy , którzy na wąskim boisku czuli się lepiej , dłuzej utrzymywali się przy piłce , a jedna z ich akcji mogła dać im prowadzenie , ale strzał z około 20 metrów wylądował na poprzeczce naszej bramki . W 10 minucie meczu wychodzimy na prowadzenie , po błędzie obrońców z Oleśnicy Oskar Wypych znajduje się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i otwiera wynik spotkania . Kilka minut później bardzo dobry odbiór piłki Daniela Eliasika i prostopadłe podanie stwarza sytuacje bramkową Dawidowi Ziółkowskiemu , który strzela drugą bramkę dla naszego zespołu . Do przerwy trwa wymiana ciosów . Najpierw gospodarze strzelają bramkę kontaktową , po bardzo dobrej indywidualnej akcji skrzydłowego APO , chwilę później prostopadłe podanie debiutanta w naszym zespole Gabora Budaja na bramkę zamienia Rafał Leszczyński , a następnie ponownie Oskar Wypych strzela bramkę i prowadzimy już 4:1 . Wydawało się , że na przerwę zejdziemy z takim wynikiem , ale niepotrzebny faul Dawida Ziółkowskigo przed polem karnym i po rzucie wolnym mamy już wynik 4:2 .

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy , za zagranie ręką w polu karnym sędzia tego spotkania dyktuje dla nszego zespołu rzut karny . Niezbyt dobty strzał Daniela Eliasika jednak broni bramkarz gospodarzy i wynik pozostaje bez zmian . Do końca spotkania stwarzamy jeszcze kilka sytuacji , ale nie potrafimy ich zamienić już na gole i mecz kończy się takim samym wynikiem jak do przerwy . Jak na debiut w rozgrywkach chłopcy zaprezentowali się całkiem dobrze , choć są jeszcze olbrzymie rezerwy i na pewno może to wyglądać jeszcze lepiej .

UKS LECHIA DZIERŻONIÓW – Nieckarz – Polejańczyk ( 35 Sowa ) , Kucharek , Budai , Bób – Ziółkowski , Kucharski ( 55 Kinast-Duda ) , Eliasik – Rudnicki , Wypych ( 50 Klepuszewski ) , Leszczyński ( 35 Włodek )