TRUTNOV-LECHIA 0:3

Wygraną naszego zespołu zakończyła się kolejna gra kontrolna. Tym razem rocznik 2000 pokonał na wyjeździe ekipę z Trutnov 3:0 po dwóch bramkach Leszczyńskiego i jednej Ziółkowskiego. Mecz rozgrywany był systemem trzech części po trzydzieści minut . Od początku nasz zespół przejął inicjatywę i kontrolował przebieg całego spotkania . W pierwszej części gry stworzyliśmy kilka dobrych akcji oskrzydlających , ale brakowało wykończenia i wynik pozostawał remisowy . Słabość  strzelecką zespół przełamał za sprawą powracającego po chorobie Rafała Leszczyńskiego , który to dwa razy wpisał się na listę strzelców . W tej części gry jeszcze Dawid Ziółkowski dołożył jedno trafienie i było wiadomo kto rozstrzygnie to spotkanie na swoją korzyść .

DSCF0416

UKS Lechia Dzierżoniów – Nieckarz – Korzeniowski ( Kucharek ) , stawiarz , Budai , Bób – Biskup ( Kucharski ) , Ziółkowski , Klepuszewski ( Leszczyński ) – Rudnicki , Safader , Wilczyński ( Wypych ) .

DSCF0381

DSCF0404

Po meczu udaliśmy się na tradycyjny czeski obiad , a po nim przyjechaliśmy do hali na mecz ligi młodzieżowej hokeja na lodzie . Wszyscy po raz pierwszy mieli możliwość oglądania tej dyscypliny na żywo i zrobiła na nas ogromne wrażenie . Niestety byliśmy też świadkami dość poważnej kontuzji jednego z zawodników miejscowego zespołu , który został zabrany z lodu na noszach i odwieziony karetką do szpitala . Tak spędziliśmy bardzo ciekawy dzień u naszego południowego sąsiada i w późnych godzinach popołudniowych wróciliśmy do domu .

DSCF0468