DWIE WYGRANE Z FC ACADEMY WROCŁAW

DLT. Po dzisiejszym spotkaniu nasz zespół dopisał w ligowej tabeli kolejne trzy punkty . Wygrana nie przyszła jednak łatwo . Defensywnie nastawiony zespół FC Academy Wrocław bardzo dobrze się bronił i szukał w swoich szans w kontratakach . Ostatecznie wygrywaliśmy to spotkanie 3:1 (3:1) po bramkach Gabora Budaia , Oskara Wypycha oraz Dawida Ziółkowskiego .

DLM. UKS Lechia Dzierżoniów – FC Academy Wrocław 3:0 bramki Pochyra x 2 , Kozłowski

Zespół gości postawił w dniu dzisiejszym na szczelną obronę i grę z kontrataku , czym przysporzył nam wiele problemów . Od początku meczu to my graliśmy piłką , a FC Academy Wrocław szukało swoich okazji sporadycznie przechodząc do kontrataku . Zaskoczeni gospodarze nie potrafili znaleźć sposobu na ustawienie obronne przeciwnika i po stracie piłki w środku pola goście wyprowadzili bardzo dobrą kontrę i objęli w 4 minucie prowadzenie . Za chwilę mogło być już 0:2 , ale ale tym razem piłka nie wylądowała na szczęście w naszej bramce . Głęboko cofnięty zespół wrocławski bardzo umiejętnie ustawił swoje szyki obronne i skutecznie uniemożliwiał nam dostęp do swojej bramki . Schematyczne ataki naszych zawodników , bardzo szybko były przerywane i nie potrafiliśmy znaleźć skutecznej recepty na rozmontowanie bloku defensywnego przeciwnika . W 26 minucie meczu nastąpił przełom w tym meczu . Na indywidualną akcję zdecydował się środkowy obrońca Gabor Budai , którą zakończył fenomenalnym strzałm z blisko 30 metrów . Bardzo mocno uderzona piłka , jeszcze po rękach bramkarza wylądowała w samym okienku bramki gości . Wyrównanie dodało animuszu podopiecznym Pawła Jędrowskiego , którzy dwie minuty później prowadzili już 2:1 . Tym razem Gabor Budai asystował , a z jego podanie skorzystał Oskar Wypych pokonując bramkarza w sytuacji sam na sam . W ostatniej minucie pierwszej połowy kolejna składna akcja całego zespołu zakończona strzałem Dawida Ziółkowskiego do pustej już bramki , co dało nam prowadzenie do przerwy 3:1 .

Druga połowa rozpoczęła się tak samo jak pierwsza skomasowaną obroną wrocławian , z tym że przeciwnik nas nie zaskoczył już żadnym kontratakiem i to my kontrolowaliśmy przebieg gry . Do 55 minuty mogliśmy podwyższyć prowadzenie i rozstrzygnąć już losy meczu , ale piłka ani razu nie wylądowała w bramce FC Academy . Po przeprowadzeniu kolejnych trzech zmian gra naszego zespołu się załamała i końcówka należała zdecydowanie do gości , którzy gdyby wykorzystali sytuacje jakie sobie stworzyli , mogli ten mecz nawet wygrać .

UKS Lechia Dzierżoniów – Nieckarz ( 55 Baranowski ) – Sowa , Stawiarz , Budai , Korzeniowski – Eliasik , Ziółkowski , Rudnicki ( 55 Kinast-Duda ) – Włodek ( 40 Polejańczyk ) , Wypych ( 55 Leszczyński ) , Safader ( 50 Klepuszewski )