PORAŻKA ZE ŚLĄSKIEM

W drugiej kolejce rozgrywek Dolnośląskiej Ligi Trampkarzy nasz zespół podejmował Śląska Wrocław . Goście przewyższali ekipę Pawła Jędrowskiego umiejętnościami piłkarskimi i zasłużenie wygrali to spotkanie 5:0 ( 3:0 ) . Szkoda , że zespół UKS Lechia Dzierżoniów wystąpił jednak bez kilku podstawowych zawodników , Kacper Stawiarz wrócił co prawda od poniedziałku już do treningu ale potrzeba jeszcze czasu aby wrócił do formy , wczoraj kontuzji nabawił się Maciek Rudnicki , a Ernest Polejańczyk przechodził grypę jelitową i także nie wystąpił w tym spotkaniu . Mimo wszystko zespół zagrał bardzo ambitnie i gdyby ustrzegł się kilku błędów nie robiąc prezentów gościom , to wysokość porażki mogła być niższa .

Już na samym początku meczu błąd naszego bramkarza i zespół Śląska Wrocław obejmuje prowadzenie . Pomimo przewagi i różnicy w umiejętnościach czysto piłkarskich , walczący bardzo ambitnie gospodarze nie dopuszczali gości w tym okresie gry do sytuacji bramkowych . Około 20 minuty jednak tracimy drugą bramkę , słabe dośrodkowanie z prawego skrzydła w nasze pole karne, błąd w komunikacji bramkarza i środkowego obrońcy powoduje , że na czystą pozycje wychodzi zawodnik gości i podwyższa wynik meczu na 2:0. Po straconej drugiej bramce całkiem dobrze dysponowana nasza lewa strona przeprowadziła dwie akcje oskrzydlające , ale dośrodkowania nie zostały zakończone strzałem . Egzekwowaliśmy także w tym okresie trzy rzuty rożne , ale nie przyniosły one większego zagrożenia . W końcówce pierwszej połowy goście przeprowadzili bardzo składną akcje , po której zawodnik gości w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił w słupek , a wybijający piłkę nasz obrońca podaje ją prosto pod nogi napastnika Śląska , który pewnie umieszcza ją w siatce .  

Druga połowa bardzo podobna jak pierwsza . Przewaga gości udokumentowana jeszcze dwoma bramkami . My mieliśmy swoje trzy minute i dwie dobre akcje , ale w polu karnym Śląska w ostatniej chwili lepsi byli ich defensorzy nie dopuszczając do zdobycia przez nas nawet honorowej bramki .

UKS Lechia Dzierżoniów : Nieckarz – Sowa , Kucharek , Budai , Bób – Eliasik , Kucharski ( 65 Kinast-Duda ) , Leszczyński ( 50 Klepuszewski ), Włodek – Ziółkowski ( 65 Stawski )- Wypych

Po nas na boisko wybiegli młodzicy . Po zaciętrym boju również zawodnicy Śląska Wrocław okazali się lepsi wygrywając 2:1 .