Z podwórka na stadion – wojewódzki finał Tymbarku w Świdnicy – rocznik 2005

z podwórka na stadion

Po zakończeniu eliminacji powiatowych rywalizacja o Puchar Tymbarku przeniosła się na szczebel wojewódzki. Dolnośląski finał kategorii U-10 chłopców i dziewcząt rozegrano w środę na boiskach Stadionu OSiR, przy ul. Śląskiej w Świdnicy. Rozgrywki wojewódzkie wyłoniły już finalistów ogólnopolskiego Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – największego Turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Z Dolnego Śląska do Warszawy pojedzie drużyna chłopców z Kiełczowa i dziewcząt z Wołowa.

tymbark

O włos od finałowej wygranej znalazła się dzierżoniowska drużyna dziesięciolatków UKS LECHIA DZIERŻONIÓW pod przewodnictwem trenera Sebastiana Kuprowskiego. Ekipa w składzie: Smolak Fillip ( Br.) , Wysoczański Szymon, Ciesiółka Tomasz, Frydel Jakub, Bejda Jakub, Szyburski Oktawian, Franaszczyk Kacper, Małowski Patryk, Rybak Patryk zaszła tak wysoko wykazując się ogromną wolą walki. Decydujące spotkanie UKS Lechia Dzierżoniów przegrała trzema bramkami (0:3)

tymbark1

Dzierżoniów będzie miał jednak swoją reprezentantkę w kategorii U-10 w Turnieju finałowym w Warszawie. Została nią zawodniczka UKS Lechii Dzierżoniów Wiktoria Kuprowska ''SIWA'', która swoimi umiejętnościami wspomogła drużynę UKS „ GIRLS SOCCER ACADEMY” WOŁÓW – tegorocznego mistrza rozgrywek na Dolnym Śląsku. Wiktoria została również królową strzelczyń tej edycji trafiając do bramki 26 razy.

W turnieju udział wzięły drużyny

U-10 CHŁOPCY:
ZSZ-P NR 1 BOGUSZÓW-GORCE, PSP 6 WAŁBRZYCH, OLYMPIC WROCŁAW, UKS KIEŁCZÓW ACADEMY, SP 4 STRZELIN, SP 8 OŁAWA, UKS BIERUTÓW, SP2 MILICZ, SP PĘGÓW, ORATORIUM ŚRODA ŚLĄSKA, SP 2 JELENIA GÓRA, SP 2 LWÓWEK ŚLĄSKI, UKS MOSIR „SKORPIONY” LUBAŃ, SP 3 BOGATYNIA, UKS „KUSY” BOLESŁAWIEC, SP 9 LEGNICA, SP PROCHOWICE, UKS JAVORIA JAWOR, UKS SOKÓŁ SOKOŁOWIEC, SP 3 ŚCINAWA, SP3 POLKOWICE, PSP WĄSOSZ, SP NIELUBIA, UKS GRYF ŚWIDNICA, UKS LECHIA DZIERŻONIÓW, SP2 ZIĘBICE, SP 7 NOWA RUDA

U-10 DZIEWCZĘTA:
NSP ZACHOWICE, SP WIĄZÓW, SP BIERUTÓW, SP2 MILICZ, SP PĘGÓW, UKS „ GIRLS SOCCER ACADEMY” WOŁÓW, LUKS DRAGON MISZKOWICE, SP PŁÓCZKI GÓRNE, SP KROTOSZYCE, ZS W WOJBORZU.