XX Memoriał Sławomira Harafa

XX Memoriał S.Harafa jubileuszowy turniej dla zawodników z rocznika 2012. W pierwszy dzień turnieju podczas oficjalnego otwarcia nastąpiło tradycyjne ślubowanie młodych piłkarzy UKS Lechii Dzierżoniów. Po części oficjalnej rozegrano natomiast Mecz Przyjaciół Sławomira Harafa. Drugiego dnia zespoły rywalizowały w fazie pucharowej o poszczególne pozycje w turnieju. W godzinach dopołudniowych swoje mecze rozegrały drużyny walczące o miejsca 9-16. Natomiast popołudniu przystąpiono do rywalizacji o końcowe zwycięstwo.

Kwestia zwycięstwa w XX Memoriale Sławomira Harafa rozstrzygnęła się pomiędzy zespołami Śląska Wrocław i Chrobry Głogów. Ostatecznie lepszy okazał się Chrobry Głogów, który pokonał zeszłorocznego triumfatora turnieju – Śląsk Wrocław wynikiem 2:1. W spotkaniu o 3 miejsce Polonia/ Stal I Świdnica w zaciętym meczu  wygrał 1:0 z Górnikiem Wałbrzych. Najlepsze zespoły otrzymały bony na zakup sprzętu sportowego oraz pamiątkowe medale i puchary sfinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów oraz UKS Lechia Dzierżoniów.

Podczas ceremonii zakończenia imprezy nagrodzono także najlepszych zawodników turnieju. Królem strzelców został autor aż 20 bramek – Aleksander Gorzelańczyk (Chrobry Głogów). Najlepszym bramkarzem Memoriału został wybrany Mateusz Bielski (Śląsk Wrocław). Obaj zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe statuetki.

Klasyfikacja końcowa Memoriału:
1. Chrobry Głogów
2. Śląsk Wrocław
3. Polonia/ Stal I Świdnica
4. Górnik Wałbrzych
5. UKS I Lechia Dzierżoniów
6. Forza Wrocław
7. Karkonosze Jelenia Góra
8. Polonia/ Stal II Świdnica
9. MLUKS Dwójka MOS Gubin
10. AP Olympic Wrocław
11. AP Dzierżoniów