XIII Memoriał S. Harafa- podsumowanie

ZAGŁĘBIE LUBIN zostało zwycięzcą XIII Memoriału Sławomira Harafa 2016, który odbył się w miniony weekend w hali Dzierżoniowskiego OSiR’u. Impreza miała na celu upamiętnienie sylwetki jednego z najlepszych rozgrywających na Dolnym Śląsku, byłego zawodnika Lechii Dzierżoniów – Sławomira Harafa. W zawodach wzięło udział 16 zespołów z rocznika 2005' w sumie ponad 200 dzieci.

Już od pierwszych spotkań dało się zauważyć kilka drużyn wyróżniających się poziomem i można było doszukiwać się faworytów turnieju. W pierwszym dniu zawodów poznaliśmy zespoły, które dnia następnego miały walczyć o miano najlepszej drużyny Memoriału. W niedzielnym finale Zagłębie Lubin zmierzyło się z drużyną AP Falubaz Zielona Góra. Podopieczni Janusza Raka nie pozostawili złudzeń swoim przeciwnikom wygrywając zdecydowanie 10:0. W walce o najniższy stopień podium Akademia Piłkarska Reissa II po rzutach karnych, zwyciężyła Polonię/Stal Świdnica.

Najlepszym zawodnikiem został Marcel Świątek (Zagłębie Lubin), najlepszym bramkarzem wybrany został zawodnik UKS Lechia I Dzierżoniów Filip Smolak, natomiast królem strzelców – Patryk Malamis (Zagłębie Lubin) – wszyscy w nagrodę otrzymali tablety.

W trakcie zawodów przeprowadzono ślubowanie młodych piłkarzy UKS Lechii Dzierżoniów, mecz przyjaciół Sławka Harafa oraz pokaz gimnastyki akrobatycznej w wykonaniu– Adama Wysoczańskiego uczestnika Mam Talent.

Nagrody wręczali: Grażyna Haraf, zastępca burmistrza Dzierżoniowa Andrzej Bolisęga, Andrzej Padewski-Prezes DZPN, Sylwia Ganowicz- Kotus- Prezes UKS Lechia Dzierżoniów, Mateusz Cegiełka, Wiesław Pisarski- Koordynator UKS Lechia Dzierżoniów oraz Paweł Sibik- Koordynator SMS.

Organizatorem imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie oraz UKS Lechia Dzierżoniów, a współfinansowana była ona ze środków otrzymanych z Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015 – 2020.

Zadanie współfinansowane było ze środków z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego

Partnerem imprezy był OZPN Wałbrzych

Klasyfikacja końcowa

1. Zagłębie Lubin

2. AP Falubaz Zielona Góra

3. AP Reissa II

4. Polonia/Stal Świdnica

5. UKS Lechia I Dzierżoniów

6. Marcinki Kępno

7. Orzeł Ząbkowice

8. AP Reissa I

9. FC Wrocław Academy

10. Polonia Wrocław

11. Wratislavia Wrocław

12. Eagles London I

13. Chojnik Jelenia Góra

14. Lechia II Dzierżoniów

15. Eagles II London

16. Pogoń Pieszyce

wyniki 1

wyniki2wyniki 3wyniki4wyniki5