TYMBARK 2018

W dniach 16-18 kwietnia na boiskach dzierżoniowskiego OSIR-u odbył się turniej piłki nożnej Z Podwórka Na Stadion O Puchar TYMBARKU . Impreza odbywa się już od 18 lat i jest to największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział blisko 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie . Do 2013 r. Turniej był Mistrzostwami Polski do lat 10, a od 2014 roku został rozszerzony o dodatkowe grupy wiekowe – w XIV edycji: U-10 i U-12, a od XV edycji (2015 r.): U-8, U-10, U-12. W zakończonej 2 maja 2017 r. XVII edycji Turnieju zgłoszonych zostało ponad 320 tys. dziewcząt i chłopców z całej Polski. Zwycięzcy w nagrodę spotkali się z Reprezentacją Polski i obejrzeli mecz Polska-Rumunia. 

_2_1_0

Pierwszego dnia zawodów rywalizacja toczyła się w najstarszej kategorii U-12 . Powiat dzierżoniowski reprezentowały dwa zespoły UKS Lechia Dzierżoniów . Zespół dziewcząt złożony prawie w całości z zawodniczek początkujących odpadł już w pierwszej fazie turnieju nie wychodząc z grupy .

Dziewczyny wystąpiły w składzie – Hartym Laura , Baderko Natasza , Piotrowska Ania , Koniarczyk Nina , Kalandyk Nikola , Buczkowska Maria , Paczyńska Olga

19

Chłopcy spisali się o niebo lepiej zajmując trzecie miejsce . W półfinale przegrali rywalizację z zespołem Śląska Wrocław występującym pod szyldem Szkoły Podstawowej nr 45 we Wrocławiu i to oni będą reprezentować Dolny Śląsk na finale w Warszawie .

UKS "Lechia" Dzierżoniów – SP 1 Wołów   6:1 , bramki – Szymoniak 4, Mazik, Duda.

UKS "Lechia" Dzierżoniów – SP 1 Jawor   4:2 , bramki – Choderny 2 , Mazik, Fabian.

UKS "Lechia" Dzierżoniów – SP5 Oława   3:1 , bramki – Szymoniak, Fabian, Mazik.

1/4 finału UKS "Lechia" Dzierżoniów – SP Mirsk 10:0 bramki – Szymoniak 5, Duda 2, Mazik 2, Choderny

1/2 finału UKS "Lechia" Dzierżoniów – SP 45 Wrocław 3:8 bramki Fabian 2 i Dziechciowski.

Mecz o 3 miejsce UKS "Lechia" Dzierżoniów – AP Duda 8:0 bramki – Szymoniak 4 , Duda 2 , Fabian, samobójcza.

Drużyna wystąpiła w składzie: Aleksander Gaweł, Karol Tomaszewicz, Jan Fabian, Jan Choderny, Victor Dziechciowski, Jarosław Duda, Michał Mazik, Oliwier Szymoniak, Jakub Hajdamowicz i Wiktor Flisowski trener Sławomir Wróbel .

SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSC

SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSC

W drugi dzień turnieju boiska opanowali zawodnicy i zawodniczki w kategorii U-10 . W eliminacjach powiatowych ponownie najlepsze okazały się zespoły UKS Lechia Dzierżoniów i to one reprezentowały nasz powiat w finale . Liczyliśmy na bardzo dobry występ naszych dziewcząt i chłopców , ale losowanie nie było dla nas zbyt sprzyjające i już w ćwierćfinale oba zespoły musiały się pożegnać z turniejem . Wyjątkowego pecha mieli nasi zawodnicy , którzy po dramatycznym pojedynku ulegli AMO Jelenia Góra 2:1

17

Nasze dziewczęta wystąpiły w składzie : Grajek Laura , Pałyga Natasza , Wojdyła Natalia , Kwiatkowska Wiktoria , Świątek Wiktoria , Kupiec Zuzanna , Łaskarzewska Martyna , Ziętek Oliwia

9765

Chłopcy zagrali w składzie : NIKODEM MAJ , MACIEK KOZŁOWSKI , JAN SZYDŁOWSKI , SZYMON KONDRYC , KAROL MOCZULSKI , IGOR SOŁOGUB , KACPER POLAŃSKI , STEFAN ŚWIĄĆ ALEKSANDER KUZIK , JAKUB SKRZYPEK

32

 Trzeci dzień zmagań to rywalizacja najmłodszy w kategorii U-8 . W kategorii dziewcząt wystartowało 7 zespołów podzielonych na dwie grupy . Głównym faworytem do zwycięstwa były nasze zawodniczki , które w poprzednich latach dwukrotnie stawały na najwyższym podium . Tym razem też nie zawiodły i po pewnych pięciu zwycięstwach po raz trzeci okazały się najlepszym zespołem na Dolnym Śląsku . Na dodatek najlepszą bramkarką została Natalia Gałązka , a najwięcej bramek w turnieju zdobyła Marta Wochnik na co dzień trenująca w Pogoni Pieszyce .

12131415

Dziewczęta wystąpiły w składzie : Natalia Gałązka , Marta Wochnik , Zuzanna Nowacka , Kleban Amelia , Tatiana Zbozień , Ewa Stopa ( ostatnio Siódemka Bielawa ) , Hania Berbeć , Krzos Gabriela .