Turniej w Sobótce – rocznik 2009

aaaaaaa

 

W sobotę tj. 10-02-2018 nasza grupa UKS Lechia Dzierżoniów rocznik 2009, rozegrała turniej w Sobótce. Na ten turniej pojechaliśmy na dwie drużyny. Jak się później okazało problemy zdrowotne zawodników z innych drużyn, spowodowały, że dwie drużyny nie mogły uczestniczyć w zawodach. Ale organizator stanął na wysokości zadania i zorganizował szybki i sprawny organizacyjnie turniej. Nasze drużyny " niebieska" i " żółta" rozlosowane zostały do dwóch różnych grup, co spowodowało wprowadzenie " WEWNĘTRZNEJ RYWALIZACJI". Rywalizacja ta, jak się po turnieju okazało miała decydujący wpływ na końcowe miejsca w zawodach. Grupa "żółta" teoretycznie mocniejsza od grupy "niebieskiej" ( według mniemania chłopców ) pod różnymi aspektami, przeszła przez fazę grupową wygrywając wszystkie trzy mecze i wyszła do półfinałów z I miejsca. Grupa " niebieska " w fazie grupowej osiągnęła remis i dwie wygrane, tyle samo punktów co AP Sobótka I, ale mając mniej strzelonych bramek, awans do półfinałów uzyskała z II miejsca. W takiej sytuacji w półfinale zmierzyły się między sobą dwie grupy UKS Lechia Dzierżoniów. Z tego spotkania zwycięsko wyszli niebiściaki , co dla większości oglądających było dużym zaskoczeniem, jednak drużynie dało dużo więcej nauki i "doświadczenia" niż zdobycie I miejsca. Tak więc w grze o 3 miejsce grupa żółta zagrała z Sobótką II, a grupa niebieska o I miejsce z Sobótką I. Po rozegraniu obydwóch meczy ostateczni zajmujemy II i III miejsce. Kolejny bagaż " doświadczeń" za nami, ale po turniejowej rozmowie z chłopakami w szatni i wytłumaczeniu co się stało, zrozumieli i poznali na własnej skórze co oznaczają takie słowa jak ( lekceważenie, ambicja, szacunek, pokora). Po tym turnieju, dołożyliśmy nie jedną ,a z 10 cegiełek do naszego "muru" jaki budujemy aby stworzyć drużynę, a wszystko przez sytuację wygranej "niebieskich" z " żółtymi". Ja jako TR cieszę się, bo po raz kolejny obydwie drużyny pokazały, że nie ma u nas indywidualności, którzy ciągną cały zespół, tylko wszyscy dają coś do zespołu i każdy może przechylić szale zwycięstwa na korzyść drużyny UKS Lechia Dzierżoniów. W turnieju, najlepszym zawodnikiem został wybrany Nowy , ale ja jako TR chcę także wyróżnić Mariusza Gąsiorka. Obaj rozegrali turniej bardzo dobrze, zaskakując sowimi umiejętnościami niejednokrotnie wszystkich kibicujących i trenerów. Brawo Chłopcy i oczywiści wszyscy zawodnicy zasługują na pochwałę, a Rodzice i Opiekunowie jak zawsze i nieodłącznie na każdym meczu, byli dodatkowym zawodnikiem. Dziękuję.

 

Kadra:

od lewej góra: Łukasz Duda ( Dudzik ), Szymon Węgrzyn ( Węgi ), Szymon Nowak ( Nowy ), Jakub Targosz ( Targo ), Jakub Ślipko ( Ślipek ), Grzegorz Falikowski ( Faliki )

od lewej dół: Jakub Bukała ( Kukis ), Michał Płuciniak ( Pucik ), Alan Chmielewski ( Chmielu ), Łukasz Zwierzyna ( Zwierzak ), Jakub Stawski ( Stawik ), Mariusz Gąsiorek ( Mario )

 

Poniżej wyniki oraz strzelcy i asystujący, co obrazuje moje powyższe zdanie na temat równości drużyny.

Niebieska – UKS Lechia Dzierżoniów II

Żółta – UKS Lechia Dzierżoniów I

UKS Lechia Dzierżoniów II – AP Sobótka I – 0:0

UKS Lechia Dzierżoniów II – AP Sobótka III – 2:1

bramkę strzela Węgi – asysta Nowy

bramkę strzela Dudzik – strzał z dalszej odległości

UKS Lechia Dzierżoniów II – UKS Bystrzyca Kąty Wrocławskie 3:1

bramkę strzela Nowy – indywidualna akcja

bramkę strzela Duduś – indywidualna akcja

bramkę strzela Węgi – asysta Nowy

UKS Lechia Dzierżoniów I – AP Sobótka II 3:1

bramkę strzela Chmielu – asysta Zwierzak

bramkę strzela Mario – asysta Chmielu

bramkę strzela Kukis – asysta Stawik

UKS Lechia Dzierżoniów I – UKS Bystrzyca Kąty Wrocławskie II 6:0

bramkę strzela Chmielu – asysta Zwierzak

bramkę strzela Stawik – asysta Zwierzak

bramkę strzela Stawik – asysta Zwierzak

bramkę strzela Chmielu – asysta Mario

bramkę strzela Mario – asysta Stawik

bramkę strzela Chmielu – asysta Mario

UKS Lechia Dzierżoniów I – AP Sobótka IV 6:0

bramkę strzela Mario – indywidualna akcja

bramę strzela Zwierzak – asysta Mario

bramkę strzela Zwierzak – asysta Mario

bramkę strzela Mario – indywidualna akcja

bramkę strzela Kukis – asysta Chmielu

bramę strzela Kukis – asysta Chmielu.

PÓŁFINAŁ

UKS Lechia Dzierżoniów I – UKS Lechia Dzierżoniów II – 0:2

bramkę strzela Falik – indywidualna akcja

bramkę strzela Węgi – asysta Nowy

MECZ O TRZECIE MIEJSCE

UKS Lechia Dzierżoniów I – AP Sobótka II – 4:0

bramkę strzela Zwierzak – asysta Chmielu

bramę strzela Chmielu – asysta Mario – br. Pucik indywidualna akcja przez pół boiska i dogranie do Maria

bramkę strzela Stawik – asysta Chmielu – br. Pucik indywidualna akcja przez pół boiska i dogranie do Chmiela

bramkę strzela Kukis – asysta Stawik

MECZ O PIERWSZE MIEJSCE

UKS Lechia Dzierżoniów II – AP Sobótka I 0:2