Turniej w Piławie Dolnej – rocznik 2008/2009

W sobotę tj. 20-02-2016 grupa rocznika 2008/2009 UKS Lechia Dzierżoniów, prowadzona przez TR Sebastian Kuprowskiego pojechała do Piławy Dolnej na pierwszy turniej piłkarski organizowany przez zaprzyjaźnioną drużynę jaką jest „ Bielawa Siedem”.

W turnieju tym uczestniczyły drużyny:
Orlik Kłodzko, Nysa Kłodzko, Bielawa Siedem, Lechia Dzierżoniów i Pogoń Pieszyce.

Celem zawodów była wspólna zabawa zachęcająca grę w piłkę nożną od najmłodszych lat.

Nasi chłopcy i Natalka, przeżyli to wydarzenie bardzo dzielnie. Już od samego początku wkręcili się w wir atmosfery turniejowej i najczęstszym pytaniem jakie słyszałem na tym turnieju było – „ Kiedy będziemy grać?”, mimo tego, że przed chwilą zakończyli swoje spotkanie. Atmosfera w naszej drużynie była po prostu rewelacyjna, zawodnicy bawili się próbując grać w piłkę, rodzice dopingując ( nie kibicując) byli uzupełnieniem tego wspaniałego wydarzenia dla naszej grupy.
Na koniec, po wręczeniu pamiątkowych medali, które otrzymał każdy zawodnik, organizator Michał Gendera, ufundował dla uczestników zawodów dwa wielkie torty, które osłodziły ewentualny smak goryczy przegranego meczu u niektórych zawodników z pozostałych drużyn.

Prezes „ Bielawa Siedem” Michał Gendera zorganizowała zarówno nam Lechitą jaki i innym uczestnikom wspaniałą zabawę, a rodzice naszej grupy pokazali jaki można zachęcać swoje pociechy do czynnego ruchu, bo tak to można nazwać na tym etapie rozwoju naszych szkrabów.

Dziękuję

TR S.K.