Turniej w Czechach rozegrany – rocznik 2009

czechy

 

LEKCJA PIŁKI pod okiem MISTRZA CZESKIEGO I EUROPEJSKIEGO FUTBOLU Milana Barosa…7 miejsce na turnieju w Czechach, w którym zwyciężył czeski pressing…
…dzisiaj nasi chłopcy z UKS LECHIA DZIERŻONIÓW rocznik 2009 przeżyli największą przygodę w swojej dotychczasowej karierze piłkarskiej…o 5 15 rano wyjechali na pierwszy w swoim życiu międzynarodowy turniej piłki nożnej…na miejsce turnieju dojechaliśmy o 8 00 rano i zaraz potem rozpoczęliśmy zawody…
… w pierwszym meczu podejmujemy drużynę MFK VITKOVICE wygrywając mecz 3:1 po płynnej i drużynowej grze, a gole odpowiednio strzelają Kuba Stawski po podaniu Alana Chmielewskiego,Filip Zwierzyna po strzale z dystansu i Tomek Górecki po prostopadłym podaniu od Kuby Bukały, a fenomenalnymi interwencjami popisywał się Grzesiu Falikowski…drugi mecz grupowy to przegrana z pressingiem i indywidualnymi umiejętnościami zawodników SIGMY OŁOMUNIEC i porażka 1:5, a jedynego gola strzela Michał Płuciniak po asyście od Mariusza Gąsiorka…
…w meczu kolejnym gramy z FK PARDUBICE i po bardzo wydawałoby się jednostronnym pojedynku notujemy tylko remis 1:1, a bramkę na wagę punktu strzela Filip Zwierzyna po uderzeniu z rzutu wolnego, który został wywalczony przez Łukasza Dudę…ostatni mecz, w którym zwycięstwo lub remis dawałby nam półfinał przegrywamy już w szatni…FK NACHOD do meczu z nami zanotował 2 porażki i remis co zauważyli nasi chłopcy i niestety zbyt pewni siebie podeszli do tego meczu…choć prowadzimy grę i kilka razy stwarzamy zagrożenie pod bramką Czechów to ich dwie błyskawiczne kontry sprowadzają nas na ziemię i niestety z 2 na 4 miejsce w grupie…
…SYTUACJA W GRUPIE B PO FAZIE ZASADNICZEJ:
1.Sigma Ołomuniec 12 punktów 18:3
2.FK Pardubice 5 punktów 6:4
3.FK Nachod 4 punkty 7:14
4.UKS LECHIA DZIERŻONIÓW 4 punkty 5:9
5.MFK Vitkovice 2 punkty 4:10
…niestety 4 miejsce w grupie pozwoliło nam powalczyć tylko o 7 pozycję w turnieju…w meczu o to miejsce podejmujemy ekipę TJ SOKOL OLSANY u PROSTEJOVA wygrywając 1:0, a gola po podaniu od Alana Chmielewskiego strzela Michał Płuciniak…
…cały turniej wygrywa SLAVIA PRAGA która tego dnia po pierwsze była poza zasięgiem wszystkich, a po drugie miała ogromną motywację bo kibicował jej sam MILAN BAROS król strzelców MISTRZOSTW EUROPY i były zawodnik takich klubów jak LIVERPOOL,LYON czy GALATASARAY STAMBUŁ, a obecnie czynny gracz czeskiego SLOVANA LIBEREC…
…wracamy na tarczy..wracamy z plecakiem doświadczenia…wracamy mądrzejsi o kolejną lekcję…lekcję czeskiej piłki…piłki opartej na niesamowitym przygotowaniu fizycznym,wytrzymałościowym i szybkościowym…lekcji gry pod pressingiem przeciwnika…lekcji, z której zadanie domowe jest po prostu do odrobienia…
…DZIĘKUJEMY Wam chłopaki za ambicję i serducho,trenerowi za dyrygowanie naszą orkiestrą i wszystkim rodzicom,którzy tak licznie stawili się dzisiaj w Czechach i głośnym dopingiem wspierali nasze pszczółki…