Turniej UKS Lechia w Świdnicy rocznik 2005 – rozegrany

 

 

Witam

W sobotę tj. 07-02-2015 uczestniczyliśmy rocznikiem 2005 na  turnieju w Świdnicy. Na sali na oś Zawiszów mieliśmy możliwość zdobyć kolejne doświadczenia "piłkarskie" 🙂

Kacper Franaszczyk – wyróżniony za największą liczbę strzelonych bramek.

 

W sobotę rozegraliśmy turniej na oś Zawiszów w Świdnicy. Turniej był organizowany przez AP Polonia Świdnica. Uczestniczyliśmy w zawodach jako UKS Dz-ów I oraz UKS Dz-ów II.
Zarówno jedna jak i druga drużyna grała w dwóch różnych grupach, gdzie zaprezentowali naszą szkółkę bardzo pozytywnie, przy czym dobrze się bawiąc.

Lechia Dzierżoniów I

Lechici rozegrali swoje mecze z drużynami:

– AP Zgorzelec

– MKS Stal Świdnica

– Szczyt Boguszów Gorce

– Zjednoczeni Żarów

Wszystkie drużyny zaprezentowały bardzo wysoki poziom jak na swój wiek, co stworzyło bardzo ciekawe widowisko, a jednocześnie dało rodzicom i opiekunom  wiele powodów do radości i dumy ze swoich pociech i podopiecznych. Nasi chłopcy i Siwa zaprezentowali naszą Szkółkę bardzo dobrze, a ich dobra gra spowodowała, że do ostatnich minut gier grupowych liczyła się w grze w śród czterech najskuteczniejszych drużyn turnieju. Jednak w ostatnim meczu od którego, zależało wyjście z grupy, lechici stracili dwie bramki w ostatnich czterech minutach, co spowodowało grę o 5-6 miejsce. W tym meczu ulegliśmy 0:1.

Lechia Dzierżoniów II

Lechici rozegrali swoje mecze z drużynami:

– AP Świdnica

– UKS Olimpijczyk Wałbrzych

– Olimpic Wrocław

– AKS Strzegom

Turniej nasi chłopcy zagrali dobrze, a ich gra była bardzo ciekawa i widowiskowa. W każdym meczu, aż do finału zdobywaliśmy znaczącą przewagę, która przekładała się na wynik. Finał rozegraliśmy z MKS Stalą Świdnica. Lechici pod presją możliwości wygrania turnieju, rozegrali bardzo przeciętne spotkanie i mecz zakończył się bezbramkowo. O wygranym turnieju miały zadecydować rzuty karne, gdzie dzierżoniowianie przegrali. Mimo to, jestem bardzo zadowolony, chociaż chłopcy czują niedosyt. W końcu to tylko albo aż zabawa. Dla chłopców pochwała za to, że przez cały turniej aż do karnych w finale,  stracili jedną bramkę strzelając 15.

Zawody były bardzo udane sportowo i organizacyjnie.

TR S.K.