Turniej ” Spartan Cup ” – rozegrany

spartan wrocław

 

 

Witam

W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność rozegrać  turniej organizowany przez drużynę  „ Spartan Wrocław”

Więcej w rozwinięciu …

 

12-10-2014 na boiskach drużyny Spartan Wrocław nasi zawodnicy mogli rozegrać turniej w rocznikach 2004 – 2005 oraz 2006 – 2007

Rocznik 2004-2005

Turniej podzielony był na dwie grupy:

Grupa A:

– WKS Śląsk Wrocław ( rocznik 2004 )

– FC Wrocław ( rocznik 2004 )

– Orlik Kłodzko ( rocznik 2004 )

-UKS  Lechia Dzierżoniów ( rocznik 2005 )

Grupa B

– Parasol Wrocław ( rocznik 2005)

– Trik Sołtysowice II ( rocznik 2004/2005)

– Spartan Wrocław ( rocznik 2004/2005 )

– Polonia Game Wrocław ( rocznik 2004/2005 )

Pierwszy mecz w grupie rozegraliśmy z Orlikiem Kłodzko:

Mecz ułożył się na samym początku, kiedy to podczas wyprowadzania piłki przez naszego bramkarza w 2 min.  i podaniu do obrońcy , pod wpływem presji spowodowanej naporem przeciwnika podał  niecelnie do bramkarza i to spowodowało zamieszanie które otworzyło wynik tego pojedynku. Później bramek w tym meczu nie zobaczyliśmy, nasze pszczółki goniły wynik, natomiast koledzy z Orlika bardzo groźnie kontratakowali.  Mecz był wyrównany i każdy mógł wygrać, niestety zabrakło trochę szczęścia, a może zimnej krwi, aby doprowadzić do remisu. Chciałbym też zwrócić uwagę, że nasi chłopcy nie wjechali w ten mecz ( jak to się mówi w żargonie piłkarskim ), tylko troszkę odjechali.  Myślę, że  nie uwierzyli w swoje możliwości, ponieważ pierwszy raz uczestniczyli w turnieju w którym rocznikiem przewodnim był rocznik 2004.  ( wynik Lechia – Orlik 0:1 )

Drygi mecz rozegraliśmy z FC Akademii Wrocław

No cóż,  pozwoliliśmy sobie strzelić za dużo bramek.  Powód nie był spowodowany  umiejętnościami  czy też niechęcią do gry, po prostu chłopcy z Wrocławia rozegrali dobre spotkanie, a my mieliśmy jeszcze w głowie pierwszy mecz, który nam uciekł przez palce. Były momenty, kiedy chłopcy podejmowali walkę, ale zaraz skontrowane to było  bramką.  ( FC – UKS 6:0)

 

Trzeci mecz rozegraliśmy z WKS Śląsk Wrocław ( drużyna która wygrała turniej )

Te dwie porażki spowodowały wśród naszych zawodników chęć wygrywania. Mimo to, że mieliśmy WKS Śląsk Wrocław z rocznika wyższego wyszliśmy na boisko tak jak powinniśmy wyjść od początku, jako drużyna, która chce grać, bawić się  i wygrywać. Mecz odbywał się w większości w środku boiska, jak i pod naszą bramką , ale my wykonaliśmy kilka ciekawych kontrataków,  które spowodowały zagrożenie bramki.  Chłopcy z UKS zostawili kawał zdrowia i serducha na boisku co spowodowało u naszych kolegów z WKS spore emocje, ponieważ ich remis promował ich z drugiego miejsce wyjścia z grupy, a co się z tym wiąże mniejszą ilość punktów w tabeli  mistrzów tego turnieju.  Jednak przegraliśmy ( WKS-UKS  1:0), ponieważ nasz bramkarz wprowadził piłkę do gry ręką , a mógł zagrać tzw. „ dzidę „ i wybrał wariant trudniejszy. Do tego wszystkiego trzeba dodać, że decyzja ta była świadoma oraz podjęta była 1 min. przed końcem spotkania. Nie poszło podczas wyprowadzania piłki z pod własnej bramki, doszło do zamieszania około 15m od bramki i strzał kolegi z WKS znalazł drogę do bramki.

Po wyjściu z grupy rozegraliśmy już spotkania z drużynami 2004/2005, gdzie zwycięsko z obydwóch spotkań górą byli Lechici, wygrywając ze Spartan Wrocław (3:1) oraz Trik Sołtysowice 2 ( 3:1)

Bramki dla naszej drużyny strzelili:

Idzi Alan, Fanaszczyk Kacper, Smolak Filip ( 2x), Frydel Kuba ( 2x),

Podsumowując zawody, były ciekawym doświadczeniem dla mnie jak i dla zawodników. Wiemy gdzie jesteśmy i gdzie powinniśmy być za rok.

Chcę podziękować swoim podopiecznym, że próbowali podjąć  grę z drużynami uczestniczącymi w tym turnieju o rok starszymi  oraz rodzicom za doping .

 

Rocznik 2006-2007 Turniej podzielony był na dwie grupy:

Grupa A:

Spartan Wocław I

Parasol Wrocław I

Javoria Jawor

UKS Lechia Dzierżoniów

Grupa B:

Parasol Wrocław II

Olimpic Wrocław

Spartan Wrocław II

Polonia GAME Wrocław

 

Pierwszy mecz rozegraliśmy z Javoria Wrocław.

Turniej rozpoczął się jak u chłopców z roczniaka 2005 gdzie w pierwszych minutach po wyprowadzaniu akcji robimy błąd i chłopcy z przeciwnej drużyny oddają strzał na bramkę koło słupka i przegrywamy jeden zero. Później to gra pszczółek, koledzy z Javorii zagrozili naszej bramce jeszcze dwa razy, a my mając przewagę nie mogliśmy jej wykorzystać. Mecz zakończył się przegraną różnicą jednej bramki ( 0:1)

Drugi miecz rozegraliśmy ze Spartan Wrocław I

Wygrana 4:0 dla UKS

Trzeci mecz Parasol Wrocław I ( zwycięzca turnieju )

Mecz od początku do końca był prowadzony na połowie boiska oraz pod bramką kolegów z Wrocławia. Parasol groźnie kontrował i miał bardzo ciekawe na to pomysły. Jednak nasze pszczółki nie dały się zaskoczyć i po indywidualnej akcji  obrońcy oraz karny dla UKS wygraliśmy 2:0

 

Po wyjściu z grupy na miejscu „1” mieliśmy do rozegrania dwa mecze z Olimpic Wrocław, Parasol II.

W pierwszym meczu z Olimpc ( moim zdaniem mecz turnieju ), drużyna pszczółek rozegrała bardzo dobre spotkanie  i nie można było wskazać wśród tych dwóch drużyn faworyta. Drugi mecz z „Parasol II” mogliśmy wygrać, gdyż mieliśmy  więcej sytuacji, ale ich nie wykorzystaliśmy. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Z turnieju rocznika 2006 jest również zadowolony ponieważ zajmując II miejsce przegrali z drużyną, z którą na tym turnieju wygrali. Jednak nie to jest najważniejsze, najważniejsze jest to, że oprócz dobrej zabawy, chcieli bawić się w grę w piłkę.

Podsumowując, jedna bramka stracona w turnieju, oraz wygrana z drużyną ,która wygrywa zawody nie daje sukcesu wygranego pierwszego miejsca, ale to że wszystkich 9 chłopców oraz 1 dziewczynka potrafili stworzyć wyrównany team. UKS Lechia Dzierżoniów rocznik 2006/2007 zajmuje II miejsce

Bramki dla naszej drużyny strzelili:

Olek Kucharek, Wiktorka Kuprowska (2X), Dawid Szafrański, bramka samobójcza , Gabriel Kujtkowki

TR S.K