Newsy
  • Gratulacje dla Młodej Pary ! 23 sierpnia  2014 o godzinie 15 30 w Grodziszczu trener UKS Lechii Dzierżoniów MARCIN SOTA wypowiedział sakramentalne Tak swojej wybrance Sylwii. Szczęśliwym Nowożeńcom cała rodzina piłkarska składa najserdeczniejsze życzenia, wszelkiej pomyślności, szczęścia, [...]
  • Obozy sportowe z UKS Lechia Zgodnie z programem szkoleniowym w miesiącu sierpniu odbywają się obozy sportowe dla naszych zawodników i zawodniczek. Już pierwsze drużyny rozpoczęły przygotowania do rozgrywek. Pierwsze dwie ekipy, czyli drużyna 2002' trenera Mariusza [...]
  • Awaria Strony !!! Bardzo przepraszamy za niedogodności związane z brakiem aktywności naszej strony, ale niestety strona uległa poważnemu uszkodzeniu, które wymagały dłuższej naprawy. Dobra wiadomość jest taka, że już od dnia dzisiejszego strona [...]

Silesian Winter Cup 2017 – rocznik 2009

Interlinia+- ARozmiar czcionki+- Wydrukuj

silesian cup

 

SILESIAN WINTER CUP 2017

Kadra:

Alan Chmielewski ( Chmielu ), Grześ Falikowski ( Falik ), Michał Płuciniak ( Pucik ), Mariusz Gąsiorek ( Mario ), Tomasz Górecki ( Góral ), Kuba Stawski ( Stawik ), Kuba Targosz ( Targo ), Filip Zwierzyna ( Zwierzak)

 

W dniu 27-12-2017 nasza drużyna UKS Lechia Dzierżoniów uczestniczyła w turnieju „ XIV SILESIAN WINTER CUP”. Udział w zawodach wzięło 12 drużyn podzielonych na dwie grupy. Nasi chłopcy rozegrali fazę grupową z drużynami: Gryf Świdnica I, MKS Pogoń Pieszyce,  SCS Amico Lubin, FK Mińsk II, AP 13 II Świdnica. Po rozegraniu wszystkich pięciu spotkań, nasze pszczółki awansowały z II miejsca do fazy półfinałowej, gdzie zmierzyli się zwycięzcami grupy II – Polonia Stal Świdnica. Mecz był bardzo wyrównany ze wskazaniem na naszych orłów, ale nie ujmując jak się później okazało zwycięzcami turnieju. Już w drugiej minucie meczu nie wykorzystujemy stuprocentowej sytuacji i z dwóch metrów strzelamy w bramkarza. Nie mija minuta meczu, po strzale Chmiela piłka znajduje drogę do bramki, ale sędzia nie uznaje, gdyż brakarz interweniuje przed polem karnym i dostaje czerwoną kartkę, natomiast nam dyktuje rzut wolny, który nie daje nam prowadzenia. Jednak dwie minut później obejmujemy prowadzenie, gdzie koledzy ze Świdnicy pod naporem naszych pszczółek popełniają błąd i Zwierzak z najbliższej odległości zdobywa bramkę. W 7 minucie meczu, sędzia zarządza karę dwóch minut dla jednego z Lechitów za faul przed polem karnym i grając w osłabieniu przeciwnicy doprowadzają do remisu. Jednak nasza charakterna drużyna nie chciała remisu i dążyła do wygrania meczu i oczywiście zawodów. Jednak minuta do końca i po kontrze świdniczan, przegrywamy jedną bramką. Zabrakło nam do wyrównania dosłownie dwóch sekund, gdzie bramkę zdobywamy według interpretacji sędziów tuż po syrenie kończącej mecz. Przegrani, lecz na tarczy przyjmujemy tą porażkę i czekamy na mecz o 3 miejsce. Tu spotykamy się z drużyną z Gryf Świdnica, gdzie już w trzeciej minucie meczu po wspaniałych interwencjach Falika, niestety wynik na tablicy wskazywał jedną bramkę, ale dla GRYF-a. Pszczółki jak to w swoim zwyczaju, ruszyli do boju i najpierw poprzeczka, później słupek ratują naszych kolegów z GRYF-a. Jednak Stawik po fenomenalnej akcji Maria i asyście doprowadza do wyrównania. Ósma minuta meczu to już dla naszych dzielnych chłopców kolejny zawód i utrata drugiej bramki. Mimo walki i zostawienia kawałka serducha i zdrowia na boisku nie udało się uzyskać wyniku korzystnego. Mimo dobrego występu, zawsze w takich wypadkach jest niedosyt, co widać było po minach naszych dzielnych chłopców. Ale wspaniałe zachowania rodziców i opiekunów, którzy za każdym razem byli z nami, a owacje na stająco, jakie od nich dostali nasze pszczółki po zakończeniu turnieju, pozwoliły im uwierzyć i zrozumieć, że to był ich dobry występ.

Dziękuję rodzicom za doping, a naszym chłopcom za godne reprezentowanie UKS Lechia Dzierżoniów

Wyniki:

Grupa:

UKS Lechia Dz-ów – SCS Amico Lubin 4:0

Bramka Chmielu – asysta Zwierzak

Bramka Zwierzak – asysta Chmielu

Bramka Chmielu – asysta Zwierzak

Bramka Mario – asysta Falik

UKS Lechia Dz-ów – GRYF Świdnica 0:3

UKS Lechia Dz-ów – AP 13 II Świdnica 3:1

Bramka Chmielu – asysta Zwierzak

Bramka Pucik – strzał z dalszej odległości

Bramka Stawik – indywidualna akcja

UKS Lechia Dz-ów – MKS Pogoń Pieszyce 4:0

Bramka Chmielu – asysta Zwierzak

Bramka Zwierzak – asysta Chmielu

Bramka Stawik – asysta Mario

Bramka Mario – asysta Stawik

UKS Lechia Dz-ów – FK Mińsk II 3:0

Bramka Góral – strzał z daleka

Bramka Zwierzak – asysta Chmielu

Bramka Falik – indywidualna akcja

Półfinał:

UKS Lechia Dz-ów – Polania Stal I Świdnica 1:2

Bramka Zwierzak – po indywidualnej akcji

UKS Lechia Dz-ów – Gryf Świdnica 1:2

Bramka Stawik – asysta Mario

 

TR S.K

Banner

Wiadomości z

Galerie

2001' 2005'-2006' IMG_9852 IMG_9821 IMG_9885 IMG_9861

Slide backgroundSlide thumbnail
Slide background
Slide background

Nasze drużyny

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Kalendarium

Wrzesień 2018
P W Ś C P S N
« sie    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930