Relacja z Turnieju 5 Miast w Dzierżoniowie

 

Turniej Pięciu Miast to cykl spotkań będący pomysłem trenerów WKS Śląska Wrocław, UKS Lechii Dzierżoniów, BTP Stali Brzeg , AP Orła Ząbkowice Śląskie i UKS Kiełczów Academy. Biorą w nim udział dzieci urodzone w 2005 roku i młodsze. Każdy z 5 klubów przygotowuje na swoim terenie zawody, w których rywalizują wyżej wymienione kluby. Pierwszą drużyną, która miała zaszczyt gościć młodych piłkarzy był wrocławski Śląsk. Widowisko zakończy się spotkaniami zaplanowanymi na ostatni weekend maja w Ząbkowicach Śląskich.

Rozgrywki te zagościły także w Dzierżoniowie. W ubiegły weekend UKS LECHIA DZIERŻONIÓW zaprosiła swoich kolegów z przeciwnych drużyn do wspólnej zabawy na boisku Orlika przy ul. Sikorskiego. Nasz rodzimy klub reprezentowany był przez dwa składy. Mecze były rozgrywane systemem każdy z każdym, 2×10 minut. Sędziowaniem zawodów zajęli się sami trenerzy potykających się drużyn. Każdy z zawodników zostawił wszystkie siły na boisku, co przełożyło się na wysoką jakość spotkań. Brak indywidualnych nagród sprawił, że młodzi piłkarze grali z większą świadomością, że muszą dać z siebie wszystko jedynie dla własnej satysfakcji. W końcu w piłce nożnej chodzi właśnie o radość z gry, nie o nagrody. Na zakończenie cyklu oczywiście wszystkie dzieci zostaną nagrodzone jak zwycięzcy. Oprócz dzieci niezwykle ważnym elementem tych zawodów są również rodzice, opiekunowie drużyn i sponsorzy, którzy swym zaangażowaniem w pomoc w organizacji poczęstunku dla zawodników przyczynili się do sukcesu imprezy.

Następny etap współzawodnictwa odbędzie się tym razem w Kiełczowie. Z chłopcami z Kiełczów Akademy mieliśmy już przyjemność się spotkać chociażby podczas powiatowej edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarka”, w którym zajęliśmy drugie miejsce zaraz po wspomnianej wcześniej ekipie z Kiełczowa. Koledzy z tej drużyny w dniach 30-04-2015 do 02-05-2015 jadą do Warszawy, aby reprezentować nasze województwo na Stadionie Narodowym w ogólnopolskim finale turnieju. Wyznając zasadę Fair Play życzymy serdecznie udanego występu naszym kolegom – drużynie UKS Kiełczów Academy.