Noordwijk – pobyt na stażu tr Sebastiana Kuprowskiego

 

Kopia wpisu ze strony Sebastiana Kuprowskiego – tr UKS Lechia Dzierżoniów 2006/2005

 

Na początku mojej  ponad tygodniowej absencji na stronie chciałem poinformować, że wszystko u nas ok. Bardzo ciekawa  przygoda zarówno dla mnie jak i dla naszych małych lechitów ( Siwa i Kiper ). Na swój temat nie będę się rozpisywał, bo myślę, że bardziej wszystkich interesuje jak nasze dzieciaki wyglądają na tle holenderskiej szkółki piłkarskiej którą pieczę w szkoleniu sprawuje klub Ajax Amsterdam. To co ja wyniosłem z tego pobytu to na pewno będzie na plus dla naszych zawodników i myślę że dla kadry szkoleniowej UKS Lechia Dzierżoniów. Jeśli chodzi o Siwą i Kipera to na pewno nas jako zawodników UKS Lechia Dzierżoniów zaprezentowali naprawdę dobrze. Mimo to, że to moje dzieci to proszę mi wierzyć, na zajęciach byli zdani na własne umiejętności zarówno piłkarskie jaki i anglojęzyczne. Rozpoczęli zajęcia z ośmiolatkomi jak i dziewięciolatkami, a w piątek rozpoczęli z dziesięciolatkami i jedenastolatkami. Zarówno w jednej grupie jaki i drugiej zaprezentowali się bardzo dobrze.

Kiper ( Szymon Kuprowski )

"Umiejętności techniczne Kipera oraz jego przegląd gry są na odpowiednim poziomie" – słowa trenera holenderskiej szkółki Noordwijk. Oczywiście jest jeszcze kilka  błędów, ale w tym wieku jeszcze do nadrobienia. Super sprawą jest to, że otrzymałem od trenerów program szkoleniowy na najbliższy rok nad czym powinien Kiper pracować zarówno w drużynie jaki i indywidualnie według ich filozofiI. Po roku czyli na wakacje 2015 jest umówiony na weryfikację wykonanej pracy. Jest to bardzo ciekawy wątek zarówno dla mnie jak i dla trenerów z tutejszej szkółki, ponieważ jest to wyciągnięcie najlepszych aspektów nauczania gry w piłkę nożną z polskiego jak i holenderskiego toku nauczania według nas.

Siwa ( Wiktoria Kuprowska )

Jak na swój wiek w stosunku do umiejętności gry w piłkę nożną zaskoczyła  wszystkich. Dzisiaj mamy zajęcia pokazowe gdzie zbierają się trenerzy specjalnie aby zobaczyć Siwą. Trener który prowadzi tutaj zajęcia w których uczestniczy Siwa powiedział " jeszcze nie widział w wieku ośmiu lat tak technicznie grającą dziewczynkę". Oczywiście też jest kilka spraw nad którymi trzeba popracować i tak ja u Kipra wspólnie z trenerami holenderskimi ustaliliśmy jak można pomóc Wiki, a nie zaszkodzić.

 

Co dla mojej grupy w UKS Lechia Dzierżoniów 2005/2006

Oczywiście nie zapomniałem o Was. Całą wiedzę jaką zdobyłem i będę zdobywał w 100% przekaże Wam .      W piątek otrzymałem oficjalną informację, na temat chęci współpracy UKS Lechia Dzierżoniów z Szkółką Piłkarską Noordwijk. Między innymi polegać będzie na wymianie zawodników. Oznacza to, że będziecie mogli tak jak Siwa i Kiper przyjechać, zobaczyć, spróbować i przeżyć przygodę w Holandii. Pierwszy wyjazd planuję w kwietniu lub maju 2015,,ale decydujące zdanie ma Pani Prezes UKS Lechia Dzierżoniów Sylwia Ganowicz-Kotus, oraz Koordynator Wiesław Pisarski, którzy zostaną poinformowani po moim przyjeździe.