LIGA ŻAKA PZPN/OZPN – rocznik 2009

pzpn

 

LIGA ŻAKA PZPN/OZPN…liga pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej, a organizowanej przez okręg wałbrzyski, podokręg Świdnica…
…do ligi żaka UKS LECHIA DZIERŻONIÓW zgłosiła 3 drużyny, jako że rocznikiem wiodącym w lidze jest rocznik 2008 gramy w niej jako UKS LECHIA DZIERŻONIÓW III, a nasza ekipa to połączeni chłopcy rocznika 2009 z grupy niebieskiej i żółtej…
…dzisiaj w sesji popołudniowej ligi na sali w Witoszowie przyszło nam rozegrać 5 spotkań, w których wypadliśmy bardzo pozytywnie…
…w pierwszym meczu podejmujemy chłopaków z POLONII ŚWIDNICA II złożonej z zawodników rocznika 2008..widoczna przewaga fizyczna świdniczan odbija się na wyniku spotkania w którym ponosimy porażkę 0:5…
…kubeł zimnej wody jaki wylali na nas świdniccy zawodnicy podziałał na nas strasznie pobudzająco w drugim spotkania dzisiejszego dnia pokonujemy 7:0 Nysę Kłaczyna, a łupem bramkowym podzieli się:
– Alan Chmielewski 2 bramki z podań Łukasza Dudy i Mariusza Gąsiorka
– Mariusz Gąsiorek 2 bramki z pięknej asysty Kuby Stawskiego i po ładnej indywidualnej akcji
– Mateusz Ośka 2 bramki po asystach od Alana Chmielewskiego i Kuby Stawskiego
– Filip Zwierzyna po ładnym podaniu od Daniela Przyborowskiego
…kolejny pojedynek to walka z III drużyną świdnickiej Polonii…po zaciętym spotkaniu wygrywamy 3:1 a na listę strzelców wpisuje się dwukrotnie Kuba Stawski z podań Alana Chmielewskiego i Łukasza Dudy oraz Alan Chmielewski którego idealnie w uliczkę wypuścił Mateusz Ośka…
… czwarte spotkanie to rywalizacja z Zielonymi Mokrzeszów, którą kończymy zwycięstwem 3:1, a bramki strzelają:najmłodszy dziś na całej lidze Szymon Nowak (rocznik 2010) z podania Olka Zadrożnego oraz grający ten mecz na pozycji bramkarza Kuba Stawski…TAK TAK!!!…2 gole strzela w tym meczu Kuba, który jako bramkarz 90% spotkania grał w polu…przy dwóch golach Kubie Stawskiemu asystowali Kuba Ślipko i Daniel Przyborowski…
…na koniec dzisiejszej ligi przyszło nam się zmierzyć z rok od nas starszymi kolegami z UKS LECHIA DZIERŻONIÓW II…po bardzo emocjonującym meczu na boisku, ale i wspaniałym dopingu na trybunach połączonych rodziców z Dzierżoniowa nasze pszczółki wygrywają 3:1…perfekcyjnie zagrane spotkanie, idealnie na ten mecz dopasowane przez trenera ustawienie przyniosło zwycięstwo…i choć po pięknym strzale kolegi z rocznika 2008 musieliśmy gonić wynik, to szybko poukładana gra dała 3 bramki które strzelili:Kuba Stawski po ładnym podaniu od Kuby Ślipko, Alan Chmielewski 2 bramki, jedną po bezpośrednim strzale z rzutu rożnego oraz drugą z podania Filipa Zwierzyny…
…kończymy dzisiejszą ligę na 2 miejscu, gromadząc na koncie 4 zwycięstwa i notując jedną porażkę…strzelając 16 goli a tracąc 8 goli…BRAWO!!!BRAWO!!!BRAWO!!!
… i jest jeszcze minus dzisiejszego dnia…brak fotek z turnieju za które przepraszamy!!!…awaria aparatu i telefonu jednego dnia nie przyćmiły rewelacyjnej postawy naszych chłopaków, którzy dziś wystąpili w następującym zestawieniu:
Łukasz Duda,Mateusz Ośka,Alan Chmielewski,Kuba Stawski,Filip Zwierzyna,Mariusz Gąsiorek,Olek Zadrożny, Daniel Przyborowski,Kuba Ślipko i nasza "TURNIEJOWA MASKOTKA" Szymon Nowak…