JAKO STAL POLONIA CUP – rocznik 2009

 

jako jako

W niedzielę tj. 26-11-2017 nasza drużyna uczestniczyła w turnieju piłkarskim „Turniej JAKO Polonia Stal CUP” dla rocznika 2009 i młodsi. W Świdnicy, na już dobrze znanej nam hali w Świdnica-Zawiszów, wstawiło się 9 drużyn: Polonia Stal Świdnica I i II, Gryf Świdnica, GCKiS  Żarów I i II, Kuźnia Jawor, Football Academy Walbrzych, AP Świdnica i UKS Lechia. Reprezentantami naszej grupy byli:

(BR) Michał Płuciniak ( Pucik), Jakub Stawski ( Stawik), Alan Chmielewski ( Chmielu), Filip Zwierzyna ( Zwierzak), Mariusz Gąsiorek ( Mario), Szymon Węgrzyn ( Węgi), Grzegorz Falikowoski ( Falik), Jakub Bukała ( Kukis) i Tomasz Górecki ( Góral)

W tym dniu nasi chłopcy pokazali, że nie tylko są najlepszą drużyna w powiecie, ale także nie mają skrupułów dla drużyn ze Świdnicy, czy też Wałbrzycha. Od początku do końca turnieju, w każdym ze spotkań pokazywali, że będą liczyć się w końcowej punktacji turnieju, a I miejsce jest jak najbardziej w zasięgu. Już w pierwszym meczu, pszczółki, spotykały się z pretendentem do I miejsca i swoją postawą i umiejętnościami pokazali, że nie przyjechali tu patrzeć, jak inne drużyny wznoszą puchary. To wygrana pozwoliła jeszcze bardziej uwierzyć Lechitom w swoje umiejętności i drugi mecz to tylko dzięki dobrej postawie bramkarza z przeciwnej drużyny, spotkanie zakończyło się takim wynikiem, a nie wyższym. Jak w każdym turnieju, zawsze jeden mecz znajdzie się słabszy i tak stało się z AP Świdnica, gdzie w pierwszych minutach spotkania, dostaliśmy przypadkową bramkę po błędzie naszego zawodnika przy wykonywaniu rzutu rożnego i późniejsza pogoń za korzystnym wynikiem udała się ale tylko w połowie, miecz remisujemy. Więcej przygód nie było i za każdym razem, kiedy sędzia kończył spotkanie nasi chłopcy cieszyli się ze zwycięstwa. Podczas ceremonii zakończenia turnieju, najlepszym zawodnikiem został Chmielu , a najlepszym bramkarzem Pucik. Jednak na wyróżnienie zasługuje cała drużyna, bo każdy do tego zwycięstwa włożył swoje serducho, bez którego ta drużyna nie funkcjonowałaby tak, jak w tym dniu.

Dziękujemy organizatorowi za zaproszenie, rodzicom za kulturalny doping, drużynom uczestniczącym w turnieju , a przede wszystkim naszym chłopcom za to, co zrobili i w jakim stylu „Turniej JAKO Polonia Stal CUP” został  przez zwycięzców rozegrany.