III miejsce UKS Lechii Dzierżoniów

IMG_9118

Zagłębie Lubin zwycięża w VIII Międzynarodowym Memoriale Kazimierza Górskiego U-12’

14-15 czerwca na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbył się VIII Międzynarodowy Memoriał Kazimierza Górskiego, w którym udział brali zawodnicy w wieku 12 lat.

Triumfatorem tegorocznego turnieju okazała się ekipa Zagłębia Lubin, która w wielkim finale pokonała w rzutach karnych Wisłę Kraków.  Wspaniale zaprezentowała się drużyna UKS Lechii Dzierżoniów rocznik 2002 plasując się na trzecim miejscu.

Podobnie jak w latach ubiegłych dopisały przyjezdne zespoły, oprócz drużyn dzierżoniowskiego UKS Lechia gościliśmy zawodników z Białorusi, Czech, Krakowa, Lubina, Wrocławia i ekipy z pobliskich miejscowości jak Ząbkowic Śląskich, Oławy, Wałbrzycha, Strzegomia. Od godziny 10.00 swoje mecze równolegle na dwóch boiskach rozgrywały grupy A i B.  O godzinie 13.00 przed oficjalnym otwarciem turnieju nastąpiło odsłonięcie tablicy obwieszczającej   I Memoriał Oskara Plinty w 2015 roku. Odsłonięcia dokonała Pani Kazimiera Plinta małżonka śp. Oskara Plinty. Trener Wiesław Pisarski przytoczył kilka ciepłych słów wspomnień o osobie trenera Oskara Plinty a wicestarosta Dariusz Kucharski dokonał oficjalnego otwarcia turnieju jednocześnie witając wszystkie drużyny. Po otwarciu turnieju prezes UKS Lechii Dzierżoniów Sylwia Ganowicz-Kotus wraz z wicestarostą Dariuszem Kucharskim podziękowała najstarszym zawodnikom szkółki za zaangażowanie i godne reprezentowanie Klubu i Miasta Dzierżoniów, trenerowi Albertowi Połubińskiemu i kierownikowi drużyny Leszkowi Najnigerowi za wieloletnią pracę z dziećmi i młodzieżą.Zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz koszulki sportowe ufundowane przez firmę WSSE INVEST-PARK.

Po części oficjalnej młodzi piłkarze mieli możliwość obejrzenia pokazu Freestyle Football w wykonaniu Mistrza Świata, Europy i Polski Pawła Skóry.

Po niedzielnych finałach wyłoniono zwycięzcę turnieju. W meczu finałowym Zagłębie Lubin: Wisła Kraków  1:1 o zwycięstwie drużyny Miedzowych zadecydowała seria rzutów karnych. Trzecie miejsce zajęła drużyna UKS Lechii Dzierżoniów pokonując ekipę z Ząbkowic Śląskich 2:0.

Organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne, poznaliśmy, zatem najlepszego bramkarza turnieju, którym został IGNACY  MARCINIAK  z drużyny UKS Lechii Dzierżoniów, tytuł króla strzelców otrzymał KRZYSZTOF POCHYRA z ekipy UKS Lechii Dzierżoniów– zdobywca 19 bramek, natomiast najlepszym zawodnikiem okazał się zawodnik z drużyny Zagłębia Lubin -Gracjan Garbaczewski.

Nagrody indywidualne dla najlepszych wręczali: Burmistrz Marek Piorun, wicestarosta Dariusz Kucharski, Prezes UKS Lechii Dzierżoniów Sylwia Ganowicz – Kotus, Mateusz Cegiełka i Andrzej Bolisęga.

Organizatorami imprezy byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, Burmistrz Miasta Dzierżoniów oraz UKS Lechia Dzierżoniów, a współfinansowana była ze środków otrzymanych z Gminy Miejskiej Dzierżoniów, Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie oraz DZPN Wałbrzych.

Ogromne podziękowania dla rodziców zawodników z rocznika 2002’ UKS Lechii Dzierżoniów za zorganizowanie i przygotowanie stoiska z kawą, herbatą i przepysznymi  ciastami.

IMG_8924IMG_8924IMG_8926IMG_8927IMG_8934IMG_8968IMG_8956IMG_8922IMG_8982IMG_9044IMG_9048IMG_9052IMG_9077IMG_9096IMG_9101IMG_9118