Newsy
  • Relacja z Turnieju w Trutnov Czechy W dniach 20-21.06.2014 nasi zawodnicy z rocznika 99’ i 2000’ uczestniczyli w turnieju piłkarskim zorganizowanym przez zaprzyjaźniony klub MF Trutnov Zawodnicy mieli okazję zmierzyć się z trzema drużynami czeskimi . [...]
  • III miejsce najmłodszych Lechitów W niedzielę 12 kwietnia piłkarze UKS Lechia Dzierżoniów rocznik 2007' pod okiem trenera Alberta Połubińskiego wzięli udział w Halowym Turnieju w Ząbkowicach Śląskich, w którym uczestniczyło 8 zespołów z Dolnego [...]
  • III Turniej Oldbojów UKS Lechia Dzierżoniów serdecznie zaprasza w sobotę 12.12.2015 r. do hali sportowej II LO w Dzierżoniowie na Turniej Mikołajkowy i III Turniej Oldbojów o puchar Burmistrz Miasta Dzierżoniowa. Turniej Mikołajkowy [...]

I Memoriał Oskara Plinty za nami

Interlinia+- ARozmiar czcionki+- Wydrukuj

20 czerwca na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbył się I Memoriał Oskara Plinty, w którym wzięło udział 131 zawodników w wieku 12 lat, z 10 drużyn. Wszystkie drużyny zostały podzielone na dwie grupy, które już od godziny 10:35 rozgrywały równolegle mecze na dwóch boiskach. O godzinie 10.00 odbyło się oficjalne otwarcie turnieju, podczas którego przedstawiono wszystkie drużyny biorące udział w Memoriale, a także przedstawiono sylwetkę i życiorys patrona Memoriału. Podczas ceremonii pożegnano także chłopców z rocznika 2000’, którzy od tej pory są zawodnikami Lechii Dzierżoniów.

O godzinie 15:00 rozegrany został charytatywny mecz „Gramy dla Maciusia”. W akcji wzięło udział ponad 40 osób, które zakupiły stroje piłkarskie – całość dochodu przekazana została rodzicom chorego chłopca

Triumfatorem tegorocznego turnieju okazała się ekipa Bielawianka I Bielawa, która w wielkim finale pokonała w rzutach karnych drużynę Lechii I Dzierżoniów 3:4. Na podium znalazł się również zespół MKS Oława, który w walce o trzecie miejsce pokonał Orła Ząbkowice 2:1. Niestety w tym roku pogoda nie dopisała, co z pewnością przeszkodziło wielu kibicom dotrzeć na miejsce rozgrywania Turnieju. Organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem został wybrany zawodnik Bielawianki I Bielawa – Konrad Pluta, królem strzelców został zawodnik miejscowego UKS Dominik Jagielski, który trafił do siatki przeciwników 5 razy, natomiast najlepszym zawodnikiem Memoriału został gracz ekipy, która zajęła trzecie miejsce – Patryk Żurawski

Nagrody indywidualne dla najlepszych wręczali: Burmistrz Dzierżoniowa Andrzej Bolisęga, żona zmarłego Oskara Plinty – Kazimiera Plinta wraz z rodziną, prezes UKS Lechia Dzierżoniów Sylwia Ganowicz – Kotus oraz pierwszy prezes UKS Lechia Dzierżoniów Mateusz Cegiełka.

Organizatorami imprezy byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, Burmistrz Miasta Dzierżoniów oraz Szkółka Piłkarska Lechia Dzierżoniów.

Współfinansowana była ze środków otrzymanych z Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015 – 2020, budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego oraz OZPN Wałbrzych.

Banner

Wiadomości z

Galerie

Drużyna Dziewcząt IMG_9842 IMG_9814 2002' IMG_6891 2003-2004'

Slide backgroundSlide thumbnail
Slide background
Slide background

Nasze drużyny

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Kalendarium

Marzec 2019
P W Ś C P S N
« lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031