Newsy
  • Konkurs wakacyjny !!! Rozpoczęły się wakacje wielu z naszych zawodników uda się w różne cudowne i malownicze miejsca. W związku z tym Zarząd UKS Lechia ogłasza konkurs pod hasłem „ Tam gdzie Ja, [...]
  • Wiktoria – Talent Roku Miasto docenia swoich mieszkańców, także tych młodych, a gdy szczególnie sobie na to zasłużą, nie szczędzi pochwał i gratulacji. Tak też było podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej. Listy gratulacyjne odebrały [...]
  • Gryf Cup – rocznik 2005 W dniu 18-01-2016 pojechaliśmy na turniej GRYF CUP, na którym nasza drużyna udowodniła, że lubi grać w piłkę nożną, a przede wszystkim grać piłką. Mimo zajęcia trzeciego miejsca jesteśmy bardzo [...]

I Memoriał Oskara Plinty za nami

Interlinia+- ARozmiar czcionki+- Wydrukuj

20 czerwca na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbył się I Memoriał Oskara Plinty, w którym wzięło udział 131 zawodników w wieku 12 lat, z 10 drużyn. Wszystkie drużyny zostały podzielone na dwie grupy, które już od godziny 10:35 rozgrywały równolegle mecze na dwóch boiskach. O godzinie 10.00 odbyło się oficjalne otwarcie turnieju, podczas którego przedstawiono wszystkie drużyny biorące udział w Memoriale, a także przedstawiono sylwetkę i życiorys patrona Memoriału. Podczas ceremonii pożegnano także chłopców z rocznika 2000’, którzy od tej pory są zawodnikami Lechii Dzierżoniów.

O godzinie 15:00 rozegrany został charytatywny mecz „Gramy dla Maciusia”. W akcji wzięło udział ponad 40 osób, które zakupiły stroje piłkarskie – całość dochodu przekazana została rodzicom chorego chłopca

Triumfatorem tegorocznego turnieju okazała się ekipa Bielawianka I Bielawa, która w wielkim finale pokonała w rzutach karnych drużynę Lechii I Dzierżoniów 3:4. Na podium znalazł się również zespół MKS Oława, który w walce o trzecie miejsce pokonał Orła Ząbkowice 2:1. Niestety w tym roku pogoda nie dopisała, co z pewnością przeszkodziło wielu kibicom dotrzeć na miejsce rozgrywania Turnieju. Organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem został wybrany zawodnik Bielawianki I Bielawa – Konrad Pluta, królem strzelców został zawodnik miejscowego UKS Dominik Jagielski, który trafił do siatki przeciwników 5 razy, natomiast najlepszym zawodnikiem Memoriału został gracz ekipy, która zajęła trzecie miejsce – Patryk Żurawski

Nagrody indywidualne dla najlepszych wręczali: Burmistrz Dzierżoniowa Andrzej Bolisęga, żona zmarłego Oskara Plinty – Kazimiera Plinta wraz z rodziną, prezes UKS Lechia Dzierżoniów Sylwia Ganowicz – Kotus oraz pierwszy prezes UKS Lechia Dzierżoniów Mateusz Cegiełka.

Organizatorami imprezy byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, Burmistrz Miasta Dzierżoniów oraz Szkółka Piłkarska Lechia Dzierżoniów.

Współfinansowana była ze środków otrzymanych z Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015 – 2020, budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego oraz OZPN Wałbrzych.

Banner

Wiadomości z

Galerie

IMG_9856 2001' 2002' IMG_9821 Drużyna Dziewcząt IMG_7034

Slide backgroundSlide thumbnail
Slide background
Slide background

Nasze drużyny

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Kalendarium

Sierpień 2019
P W Ś C P S N
« cze    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031