Newsy
  • Gratulacje dla Młodej Pary ! 23 sierpnia  2014 o godzinie 15 30 w Grodziszczu trener UKS Lechii Dzierżoniów MARCIN SOTA wypowiedział sakramentalne Tak swojej wybrance Sylwii. Szczęśliwym Nowożeńcom cała rodzina piłkarska składa najserdeczniejsze życzenia, wszelkiej pomyślności, szczęścia, [...]
  • Obozy sportowe z UKS Lechia Zgodnie z programem szkoleniowym w miesiącu sierpniu odbywają się obozy sportowe dla naszych zawodników i zawodniczek. Już pierwsze drużyny rozpoczęły przygotowania do rozgrywek. Pierwsze dwie ekipy, czyli drużyna 2002' trenera Mariusza [...]
  • Awaria Strony !!! Bardzo przepraszamy za niedogodności związane z brakiem aktywności naszej strony, ale niestety strona uległa poważnemu uszkodzeniu, które wymagały dłuższej naprawy. Dobra wiadomość jest taka, że już od dnia dzisiejszego strona [...]

I Memoriał Oskara Plinty za nami

Interlinia+- ARozmiar czcionki+- Wydrukuj

20 czerwca na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbył się I Memoriał Oskara Plinty, w którym wzięło udział 131 zawodników w wieku 12 lat, z 10 drużyn. Wszystkie drużyny zostały podzielone na dwie grupy, które już od godziny 10:35 rozgrywały równolegle mecze na dwóch boiskach. O godzinie 10.00 odbyło się oficjalne otwarcie turnieju, podczas którego przedstawiono wszystkie drużyny biorące udział w Memoriale, a także przedstawiono sylwetkę i życiorys patrona Memoriału. Podczas ceremonii pożegnano także chłopców z rocznika 2000’, którzy od tej pory są zawodnikami Lechii Dzierżoniów.

O godzinie 15:00 rozegrany został charytatywny mecz „Gramy dla Maciusia”. W akcji wzięło udział ponad 40 osób, które zakupiły stroje piłkarskie – całość dochodu przekazana została rodzicom chorego chłopca

Triumfatorem tegorocznego turnieju okazała się ekipa Bielawianka I Bielawa, która w wielkim finale pokonała w rzutach karnych drużynę Lechii I Dzierżoniów 3:4. Na podium znalazł się również zespół MKS Oława, który w walce o trzecie miejsce pokonał Orła Ząbkowice 2:1. Niestety w tym roku pogoda nie dopisała, co z pewnością przeszkodziło wielu kibicom dotrzeć na miejsce rozgrywania Turnieju. Organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem został wybrany zawodnik Bielawianki I Bielawa – Konrad Pluta, królem strzelców został zawodnik miejscowego UKS Dominik Jagielski, który trafił do siatki przeciwników 5 razy, natomiast najlepszym zawodnikiem Memoriału został gracz ekipy, która zajęła trzecie miejsce – Patryk Żurawski

Nagrody indywidualne dla najlepszych wręczali: Burmistrz Dzierżoniowa Andrzej Bolisęga, żona zmarłego Oskara Plinty – Kazimiera Plinta wraz z rodziną, prezes UKS Lechia Dzierżoniów Sylwia Ganowicz – Kotus oraz pierwszy prezes UKS Lechia Dzierżoniów Mateusz Cegiełka.

Organizatorami imprezy byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, Burmistrz Miasta Dzierżoniów oraz Szkółka Piłkarska Lechia Dzierżoniów.

Współfinansowana była ze środków otrzymanych z Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015 – 2020, budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego oraz OZPN Wałbrzych.

Banner

Wiadomości z

Galerie

SONY DSC IMG_6952 IMG_9852 IMG_7042 IMG_9845 DSC08638Sztuka

Slide backgroundSlide thumbnail
Slide background
Slide background

Nasze drużyny

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Kalendarium

Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930