FC Wrocław Academy najlepsi w XII Memoriale S.Harafa

XII Memoriał Sławomira Harafa

FC WROCŁAW ACADEMY został zwycięzcą XII Memoriału Sławomira Harafa, który odbył się w miniony weekend na hali Dzierżoniowskiego OSiR'u. Impreza miała na celu upamiętnienie sylwetki jednego z najlepszych rozgrywających na Dolnym Śląsku, byłego zawodnika Lechii Dzierżoniów – Sławomira Harafa. W zawodach wzięło udział 16 zespołów z rocznika 2004 w sumie ponad 200 dzieci.

Już od pierwszych spotkań dało się zauważyć kilka drużyn wyróżniających się poziomem sportowym ponad resztę. W pierwszym dniu zawodów poznaliśmy teamy, które dnia następnego miały walczyć o miano najlepszej drużyny Memoriału.

W niedzielnym finale Śląsk Wrocław zmierzył się w derbowym pojedynku z drużyną FC Wroclaw Academy. Podopieczni Mieczysława Karasewicza nie pozostawili złudzeń swoim przeciwnikom ze Śląska, wygrywając zdecydowanie 5:0. W walce o najniższy stopień podium Polonia/Stal Świdnica po zaciętym spotkaniu zwyciężyła Miedź Legnica 3:2

Najlepszym zawodnikiem został Jerzy Zender (FC Wroclaw Academy), najlepszym bramkarzem wybrany został zawodnik Polonii/Stal świdnica – Michał Przyborowski, natomiast królem strzelców – Dawid Matuszewski (FC Wrocław Academy) – wszyscy w nagrodę otrzymali otrzymali rowery górskie. Najlepszym zawodnikiem UKS Lechii Dzierżoniów został Michał Rzońca, a nagrodę w postaci bonu na sprzęt sportowy ufundował Senator RP Stanisław Jurcewicz.

W trakcie zawodów przeprowadzono ślubowanie młodych piłkarzy UKS Lechii Dzierżoniów, mecz przyjaciół Sławka Harafa oraz pokaz piłkarskiego FreeStyle w wykonaniu mistrza świata – Pawła Skóry

Nagrody wręczali: Grażyna Haraf, Burmistrz Dzierżoniowa Andrzej Bolisęga, Senator RP Stanisław Jurcewicz, Mateusz Cegiełka oraz prezes UKS Lechia Dzierżoniów – Sylwia Ganowicz- Kotus.

Organizatorem Memoriału był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie przy współpracy UKS Lechii Dzierżoniów. Impreza finansowana była ze środków z Miasta Dzierżoniów, a współfinansowana ze środków Powiatu Dzierżoniowskiego.

Klasyfikacja końcowa

POWIAT  DZIERŻONIÓW

OKRĘGOWY ZWIĄZEK PIŁKI NOŻNEJ W WAŁBRZYCHU

XII Mem. S. Harafa -2015r 008