Dziecięca liga Orlika

21 maja 2015r drużyna 2007' UKS Lechia rozpoczęła rozgrywki w  dziecięcej lidze Orlika .Co tydzień, aż do 4 lipca chłopcy i dziewczęta z rocznika 2007' i młodsi będą rywalizować między sobą reprezentując barwy swoich klubów. Do rozgrywek zgłosiły się takie kluby jak: UKS Lechia Dzierżoniów, UKS Bielawa, Nysa Kłodzko, Łagiewniki, Orlik Ząbkowice, Gryf Świdnica, AKS Strzegom, AP Dzierżoniów oraz AP Marcinowice. Celem ligi orlika jest propagowanie sportu wśród dzieci poprzez rozgrywki piłki nożnej, a także systematyczne podnoszenie umiejętności piłkarskich oraz co tygodniowa rywalizacja w duchu fair play. Z pewnością liga ta jest nie lada przeżyciem dla wszystkich młodych zawodników i zawodniczek.

Drużyna UKS Lechia pierwszy mecz rozegrała 21.05.2015r w Świdnicy z drużyną Gryf Świdnica. Nasi zawodnicy z minuty na minutę rozkręcali się , co zaowocowało licznymi akcjami i golami. Przeciwnik jednak nie odpuszczał i starał się dorównać kroku, co wywoływało dużą dawkę emocji. Mecz zakończył się sukcesem małych piłkarzy UKS Lechii ( 7:4 ) . 23.05.2015r kolejny mecz nasi zawodnicy rozegrali na boisku Orlik w Dzierżoniowie przy Gim nr 3, a zmierzyli się z ekipa Orlik Ząbkowice Śl. Mecz zakończył się remisem ( 2:2 ). Gratulujemy !