DOLNY ŚLĄSK 2016 ZA NAMI

1915607_1009475295772754_2599561236948702922_n

Przez prawie osiem godzin zawodnicy z rocznika 2006 toczyli zacięte boje w turnieju organizowanym przez Olimpic Wrocław Dolny Śląsk 2016 . Każdy zespół spędził na boisku rozgrywając mecze prawie 120 minut . Wiele gry , wiele emocji , dobra organizacja , wspaniały obiekt i wiele zabawa . Tak w skrócie można opisać to co działo się pod balonem stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu . Pierwotnie dwadzieścia cztery zespoły zostały podzielone na cztery grupy . Pierwsze spotkanie rozegraliśmy z gospodarzem turnieju , ekipą Olimpic Wrocław . Po mimo prowadzenia 2:0 przegraliśmy to spotkanie bardzo pechowo 2:3 . Drugi mecz to zacięty pojedynek z Polkowicami , w którym ponownie pechowo schodzimy pokonani , tym razem w stosunku 0:2 . Kolejny mecz z Oławą przegrywamy , ale tym razem przeciwnik był sporo lepszy i wygrał zasłużenie 3:0. Czwarte spotkanie przegrywamy z Polonią Środa Śląska 1:2 i znowu mamy dużego pecha , bo nie byliśmy gorsi na boisku a ponownie przegraliśmy kolejny mecz . Ostatni pojedynek z dobrze nam znanym Parasolem Wrocław przegrywamy wysoko , bo aż 6:0 . Ekipa wrocławska to jeden z najlepszych zespołów w tej kategorii wiekowej w Polsce i zdecydowany faworyt tego turnieju . Po rozgrywkach grupowych niestety z zerowym dorobkiem punktowym , zostaliśmy rozstawieni w III-lidze ( tak jak przystało na poziom naszych seniorów ) . Kolejne cztery mecze rozegraliśmy z teoretycznie najsłabszymi zespołami turnieju , ale ku zdziwieniu wielu obserwatorów w tej grupie oprócz naszego zespołu znalazły się Miedzi Legnica i FC Wrocław Academy . Zespół w końcu się rozstrzelał i w drugiej fazie zawodów strzelił 27 bramek , plasując się ostatecznie na 19 miejscu na 24 zespoły . Przed turniejem liczyliśmy na trochę więcej , bo spora liczba zespołów była w zasięgu naszych chłopców , ale przegrywali dość pechowo swoje mecze . Taki turniej powinien być bardzo dobrą lekcją na przyszłość dla naszych młodych piłkarzy i oby więcej takich zawodów było organizowanych we Wrocławiu .

UKS Lechia Dzierżoniów : Szerszeń Łukasz , Gaweł Aleksander – Jan Fabian , Jan Choderny , Jarosław Duda , Oliwier Szymoniak , Victor Dziechciowski , Wiktor Flisowski ,Michał Mazik ,Wiktor Gocko .

Bramki dla naszego zespołu strzelali : 7 Oliwier Szymoniak , po 6 Jarosław Duda i Michał Mazik , po 4 Jan Fabian i Wiktor Gocko , 2 Victor Dziechciowski i 1 Wiktor Flisowski .